Zvlhčovače vzduchu: Prospějte svému zdraví i v práci

Zvlhčovače vzduchu: Prospějte svému zdraví i v práci

Podzim je přelomovým obdobím, kdy pro většinu domácností i firem začíná topná sezóna. Příjemně vyhřáté obydlí či pracoviště může ale znamenat také příčinu zdravotních problémů.

Velmi suchý vzduch dráždí dýchací cesty, z čehož vzniká škrábání v krku a kašel. Těmto potížím ve vytopených prostorách předejdete tím, že teplý vzduch zvlhčíte na ideální hodnotu 50%. Ukážeme a poradíme jaké možnosti se Vám na současném trhu nabízejí.

Základní rozdělení zvlhčovačů vzduchu:

  • parní – pára se tvoří teplem; voda se převaří, takže se do okolí nedostanou bakterie
  • ultrazvukové – mechanický rozptyl vodních částic, se kterými se do prostředí dostanou i nečistoty z vody

Úspora energie i místa

Cena: 1 530 Kč

Model Bionaire BU 1300 je menší ultrazvukový zvlhčovač vzduchu určený do prostor o rozloze do 25 m2. Díky jednomu výstupu je u přístroje možno nastavit směr rozptylu páry. Spotřeba vody u tohoto zvlhčovače se pohybuje kolem 0,15 l/h a díky držadlu je snadno přenositelný. Zvlhčovač Bionaire můžete díky jeho podobnosti s konvicí na zalévání umístit například na parapet mezi květináče, kde Vás vyfukování páry nebude rušit při práci.

Aby kancelář ladila

Cena: 1 990 Kč

Zvlhčovač od značky Petit-Terraillon je malý stylový přístroj, který se skvěle hodí do každé domácí pracovny nebo malé kanceláře. S ohledem na svůj výkon je určen do prostoru o ploše 8 – 15 m2. Tento zvlhčovač produkuje studenou páru, aby se zabránilo popálení. Stejně jako předchozí model i tento přístroj potřebuje k hodině provozu 0,15 l vody. Vyrábí se v zelené a bílé variantě, takže jeho prostřednictvím můžete snadno oživit interiér.

Zvlhčovač do každého prostoru

Cena: 14 860 Kč

Pro open space, velké administrativní provozy a kancelářské komplexy je určen zvlhčovač Bionaire Airtek. Díky rozměrům a konstrukci je vhodný do prostorů o rozloze až 320 m2. Oproti předchozím modelům je určen k umístění na zem, aby co nejlépe zapadl do pracovního prostředí a co nejméně ho narušoval. Při průměrném výkonu můžete očekávat, že tento zvlhčovat spotřebuje až 2 l/h. Přístroj má zabudovaný časovač, díky němuž bude docházet k pravidelnému zvlhčování. Model Airtek lze navíc připojit na vodovod, aby měl zvlhčovač stálý přítok vody.

Zchlaďte se na dálku!

Cena: 3 390 Kč

Společnost Lanaform je dalším výrobcem moderních zvlhčovačů do domácnosti i do pracovních provozů. Přístroj Vapo 360 se může oproti ostatním modelům pochlubit displejem a dálkovým ovládáním, díky kterému budete moci měnit nastavení zvlhčování dle přání. Číslo 360 má ve svém názvu z toho důvodu, že jeho konstrukce umožňuje vývodu páry pohyb kolem dokola, takže dochází k rovnoměrnému rozptylu vodních částic. Pro porovnání spotřebuje model Vapo 360 až 0,23 l/h.

Stylové řešení

Cena: 959 Kč

Zvlhčovač od značky Blomus je nevšední svým řešením i designem. Přístroj podobající se spíše dekoraci je vyroben z nerezu a s ohledem na své omezené rozměry a výkon je určen do menších místností. Oproti větším a méně vizuálně zajímavým modelům ho budete moci umístit přímo na pracovní stůl nebo kamkoli na viditelné místo v kanceláři. Zvlhčovač Blomus vylepší vzduch v pracovně a současně se stane jedinečným doplňkem v interiéru.

Zdravý vzduch pro nejmenší

Cena: 1 190 Kč

Uvažujete-li o tom, že si díky dobrým zkušenostem z práce pořídíte zvlhčovač i domů a dokonce dětem, máme pro Vás typ. Firma Lanaform vyrábí zvlhčovače vzduchu přímo pro dětské pokoje. Malé přístroje jsou navíc ozdobeny dětskými motivy nebo stylizovány do podoby různých zvířátek. Medvídek Mixy vydrží zvlhčovat vzduch celých 18 h se spotřebou 0,11 l/h. Dětský zvlhčovač je určen do prostorů o maximální rozloze 18 m2.

Podpořte článek sdílením!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...
923 zobrazení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *