Zelená do kanceláře

Zelená barva dodá kanceláři potřebnou energii

Svěží zelené odstíny se s jistotou hodí do každé části obytného prostoru, protože jeho uživatelům dodají pocit klidu, jistoty a naděje. Vzhledem k tomu, že je tato barva považována za symbol přírody, můžete tuto atmosféru lehce přenést i do své pracovny či kanceláře. Zelenou můžete lehce oživit již vybavený prostor nebo z ní vytvořit dominantní prvek interiérového designu.

Zelená neškodí

Protože je zelená v porovnání s ostatními barvami považována za konzervativní, můžete jí v interiéru použít i ve větším množství. Při volbě vhodných odstínů zelené je můžete navzájem kombinovat a hlavní barvu v místnosti doplnit o další. V současnosti patří k nejmodernějším trendům v designu, módě i bydlení zelený odstín limetkové a peprmintové. Jejich předností je, že za všech okolností působí čerstvým a osvěžujícím dojmem, což se může v pracovním prostředí hodit.

Možnosti výběru

Zelenou barvu můžete díky jejímu charakteru kombinovat především s bílou, ale i s dalšími světlými barvami jako je například žlutá. Ať už zvolíte spíše variantu zeleného pozadí a světlého nábytku nebo naopak, bude to působit velice stylově. Rozhodně ale volte teplejší tóny barev jako jsou trávově zelená nebo již zmíněné limetková a peprmintová. Příjemný odstín zelené najdete například v nabídce kancelářského vybavení od Jena-nábytek.

Nechte se pohltit

V případě, že Vás myšlenka zeleného interiéru nadchla, nebojte se větších změn. Následující fotografie dokazuje, že i sytá trávově zelená použitá na stěnách a na sedacím nábytku nemusí být příliš přehnanou kombinací. Uvidíte, že čím více ji v pracovním prostoru uplatníte, tím intenzivněji na Vás bude působit.

Kouzlo zelené barvy si ukážeme na několika nábytkových kusech, které by mohly snadno dodat Vašemu interiéru energii a svěžest.

1. Kancelářská židle

Pracovní židle od značky Knoll je dalším krokem ke zdravějšímu sezení. Podporu beder a celých zad tvoří elastická síť opěradla. Designová značka jakou je Knoll ovšem myslí i na vizuální podobu svých produktů. Kancelářská židle v populárním limetkovém odstínu je stylovou variací na klasické modely pracovního sedacího nábytku.

2. Stůl

Pokud se rozhodnete umístit doprostřed kanceláře zelený stůl jako výrazný solitér, zapomeňte raději na židli ve stejné barvě. Nejbližší okolí doplňte o bílý, šedý nebo již zmíněný žlutý nábytek a doplňky. Díky tomu, že jsme u stolů zvyklí na obvyklé barvy (černá, hnědá, bílá) působí zelená dokonce hravým dojmem. V pracovně nebo kanceláři se lehce stane podporou Vaší kreativity.

3. Koberec

Chcete-li v interiéru zvýraznit opomíjené prvky, můžete sáhnout po originálním koberci značky Nanimarquina. Jako ostatní modely, této španělské společnosti, se i tento konkrétní koberec vyznačuje vysokým vlasem. To v kombinaci se zelenou barvou dodává koberci spíše podobu hustého trávníku.

4. Stolní lampa

V případě, že se rozhodnete pro klasičtější interiér doplněný prvky a drobnostmi v zelených barvách, můžete sáhnout i po stolní lampě Pantop. Lampa má tvar zvonce a její autor, dánský designér Verner Panton, jí vytvořil i ve stropní a podlahové variantě.

Podpořte článek sdílením!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...
58 zobrazení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *