Může to vypadat jinak – designově nápadité kanceláře

Může to vypadat jinak – designově nápadité kanceláře

Jeden nenápaditý stůl vedle druhého, laciné plastové židle a za dekoraci sloužící zaprášená umělá květina. Takovým kancelářím už dávno odzvonilo. Mnoho firem spoléhá na přísnou eleganci, stále výrazněji se ale projevují snahy o vytvoření pracovního prostředí odpovídajícího činnostem, které se od jeho „obyvatel“ očekávají.

Hlavní je nápad

Vyžadujete po svých zaměstnancích kreativitu a schopnost samostatného úsudku? Upřednostňujete tvůrčí a kritické myšlení před automatizovaným jednáním a slepou poslušností?

Pracovní prostory povzbuzující fantazii a nezahlcující představivost šedivou monotónností Vám napomohou takové lidi přilákat. A budou-li mít možnost do vybavení kanceláře sami zasahovat, průběžně jej obměňovat a doplňovat vlastními výtvory a nápady, tím lépe.

Návrhářská dvojice Elding Oscarson ve Stockholmu představila unikátní grafický design kanceláře odrážející a povzbuzující kreativitu zaměstnanců. Sám o sobě prostý nápad využít tisíce časpopisů pro přehrazení prostoru ústí ve vytvoření jedinečného a inspirativního prostředí.

Veškeré vybavení z lepenky? Proč ne!

Reklamní agentura z Amsterodamu vsadila na ekologicky šetrný přístup a vybavila své kanceláře nábytkem i dělícími příčkami z jediného materiálu – hnědého kartonu. Úsporný model se sice musí vyrovnat s vlastnostmi materiálu (těžší odbourávání hluku), zato poskytuje nepřeberně možností pro fantazii nejen interiérových designérů, ale i samotných zaměstnanců, kteří si mohou své pracovní prostředí pomalovat a vyzdobit tak, jak se jim zlíbí.

Sídlo společnosti jako vesnička plná dřevěných chalup

Společnost Fabricville ve švédském Gothenburgu – návrhářská dvojice Catharina Frankander a Joel Degermark se inspirovala tradičními švédskými chalupami. Na začátku ležela představa budovy zastřešující mnoho rozdílných typů povolání a požadavků na prostor. Třípatrová budova by měla jasně prezentovat tuto rozmanitost a zároveň zabránit zbloudění v rozlehlých prostorách.

Vzdušnost a ohromující elegance

Prostory vytvořené podle designu Mathieu Lehanneura na sebe nedají snadno zapomenout. Už první dojem je jedinečný. Kombinace čistě bílé s tmavými odstíny zelené doplněné skleněnými přepážkami, živými květinami a originálními dekoracemi opticky zvětšují prostor a propůjčují mu nevídanou vzdušnost.

Hravost především

Kancelář na palubě korábu, prostor s autodráhou a pracovny ve dřevěných chatkách – to vše bylo k vidění na výstavě v Pittsburghu v Pennsylvánii – nijak zvlášť důstojné pracovní prostory, daleko více místa, jejichž cílem je povzbuzovat fantazii a hravost. Uplatní se především u hračkářských firem, reklamních agentur i společností specializujících se na sportovní potřeby. Kancelář připomínající autodráhu má podporovat soutěživost. Zůstává nezodpovězeno, do jaké míry se jí to daří, v každém případě ale působí zajímavěji než unifikované open space prostory.

Skluzavka v Sheffieldu ve Velké Británii

Došel Vám uprostřed dne elán? Sklouzněte se na tobogánu a uvidíte, jak rychle se Vám energie vrátí .

Jako dřevěná jeskyně – Coudamy design

Stěny místností a sloupy uprostřed připomínající stromy, které se pnou až ke stropu – to všechno ze dřeva a kartonu. Nápaditá dekorace kanceláře tvoří znamenitý kontrast k moderní technice a designově nápaditému nábytku.

Blíže přírodě

Proč nepoužít zahradu pro sídlo firmy? Nebo alespoň pro domácí pracovnu? Čím dál více lidí pracuje z domova. Ušetří se tak pronájem drahých kanceláří i každodenní dojíždění. Ne každý ale má odpovídající pracovnu dostatečně izolovanou od obývacího pokoje. Riziko ztráty koncentrace – příznačné pro práci doma – elegantně odstraní pracovna umístěná v rohu zahrady.

Podpořte článek sdílením!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...
98 zobrazení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *