stínící prvky

Designové stínící prvky – ochrání před sluncem a vkusně doplní interiér

Dny se neustále prodlužují a intenzita slunečního svitu stále roste. Jaro je tu a lidé se těší na teplé dny. Pokud ale musí trávit celý den v kanceláři či domácí pracovně, raději se jindy příjemnému slunečnímu záření vyhýbají. Ostré světlo jim vadí při práci, a proto se schovávají za nepropustné žaluzie. Ukážeme si jaké alternativy stínící techniky v současnosti trh nabízí a jak díky nim rozveselíte interiér, který mají zároveň chránit před sluncem.

Japonský styl

Posuvné látkové panely se dají použít místo klasických závěsů i jako ryze dekorační prvek. Částečně propustné textilní stěny fungují na principu stropních kolejniček, díky kterým s nimi můžete manipulovat dle potřeb. Tento systém se hojně využívá v obytných interiérech, kde plní funkci závěsů, žaluzií i záclon dohromady. Ve větších prostorách mohou panely sloužit k optickému rozdělení prostor. V nabídkách firem tento produkt najdete buď pod označením posuvné stínící panely nebo i jako japonské posuvné stěny. Výhodou látkových panelů je i široká nabídka barev, vzorů a motivů, ze kterých si do své pracovny či kanceláře vyberete ten nejlepší.

Vertikální stínění

Převážně kancelářské prostory bývají vybavovány vertikálními žaluziemi různých druhů. Tento typ stínící techniky nahrazuje klasické žaluzie a záclony. Svislé lamely mají tu výhodu, že se dají jen mírně pootočit, čímž zabrání ostrému slunečnímu svitu a zároveň ponechají prostor k pronikání denního světla. Vertikální žaluzie se hodí do místností s velkými okny, protože zaručeně pokryjí celou jejich plochu. Dle konkrétního účelu můžete vybírat sílu a kvalitu materiálu a dále i z celé škály barevných odstínů.

Rolety jako trend

Pro menší okna a podkrovní pracovny mohou být vhodným řešením interiérové rolety. Návrat tohoto v minulosti hojně užívaného prvku se podařil poté, co došlo k obměně materiálů a vývoji několika nových zatemňovacích systémů. Interiérové rolety fungují stále na principu pružiny, ale seženete i novější ovládání pomocí řetízku nebo elektrického ovladače.

Ozdoby interiéru

Za dekorativnější formu rolet se považuje jejich římský styl. Prověšená látka řasená do pruhů dodá interiéru letní odpočinkovou atmosféru. Zajímavým interiérovým prvkem jsou plísované rolety, jejichž pravidelné sklady pěkně vypadají především na svislých a podkrovních oknech. Pokud nechcete, aby klasické žaluzie působily v interiéru cizorodým dojmem, vybírejte ze sortimentu látkových žaluzií. Působí přirozeně, hřejivě a propustí jen tolik světla, kolik bude třeba.

Podpořte článek sdílením!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...
55 zobrazení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *