Poznejte chytrá pera, která umí něco navíc

Poznejte chytrá pera, která umí něco navíc

I přes neustálý vývoj nových technologií zůstávají psací potřeby neodmyslitelnou součástí našeho každodenního života. Píšeme obyčejnými tužkami, propiskami, kuličkovými či plnícími pery.

Milovníci výjimečnosti si při psaní potrpí na luxusní potřeby, které jsou atypické svým designem, použitými materiály a samozřejmě i cenou. 21. století a s ním související pokrok se v oblasti psacích potřeb postaral o výrazný skok kupředu. Pera díky tomu přestala být pouhou pomůckou k ručnímu psaní a staly se z nich například prostředky k ovládání chytrých telefonů a počítačů.

Ukažte si na to

Jednou z nejobvyklejších variací psací potřeby, která je už na trhu přece jenom delší dobu, je kombinace pera a laserového ukazovátka. I když jde o hračku, kterou si lidé pořizovali spíše pro zábavu, má ryze praktické využití. Například může značně zjednodušit projekci prezentace na velkoformátovém plátně, na němž budete moci svým posluchačům konkrétně ukázat věc, o které mluvíte. Během diskuze a času věnovanému dotazům oceníte, že si můžete s ukazovátkem okamžitě zapisovat poznámky.

Psáno na displej

Kombinace psacího a dotykového pera (tzv. stylusu) vychází z potřeb současných uživatelů. Kulatý konec stylusu je zárukou přesného a bezproblémového ovládání Vašeho chytrého telefonu, tabletu nebo jiného dotykového zařízení. Druhý konec nabízí klasické psací pero, se kterým si můžete dělat poznámky mimo displej. Některé modely dokonce obsahují i laserové ukazovátko jako v předchozím případě.

Vyberte si barvu

Propisek s vícebarevnými psacími náplněmi se vyrábí řada typů. My Vám však představíme pero, které dokáže skenovat barvy ze skutečných živých věci i neživých předmětů ve Vašem okolí. Senzor ke snímání barevných tónů je umístěn v horní části pera, v němž se pak konkrétní odstín namíchá. Tuto přelomovou novinku jistě ocení každý designér, módní návrhář nebo umělec. Pero je však vhodné i k tvorbě originálních, ručně psaných dopisů, z nichž každý může mít úplně jinou barvu.

Buďte kreativní

Dosavadním vrcholem ve světě ručního psaní je digitální pero IntelliPen, které dokáže Vaše poznámky do papírového bloku zaznamenávat do paměti a pomocí vlastního softwaru převést do elektronické podoby. Součástí tohoto chytrého pera je spona, kterou při psaní musíte připevnit na blok či záznamník, jenž právě používáte. Právě ona zajišťuje záznam psaných slov a jejich případný převod do textového dokumentu.

Podpořte článek sdílením!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...
71 zobrazení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *