Kancelář a barvy

Exotika do každé kanceláře

Máte rádi cizí kraje a exotiku? Pokud jste nadšenými cestovateli, určitě už máte byt i kancelář plné drobností, které Vám připomínají dobrodružství poznávání jiné kultury a životního stylu.

Barevné a originální suvenýry dovolují odpočinout si od práce a alespoň v duchu se vrátit k dovolené, současně taková výzdoba kanceláře zaujme všechny návštěvníky a nezřídka poslouží jako záminka k překročení hranice mezi formálním a uvolněnějším rozhovorem. Přátelská atmosféra a nenucený dojem, který podporuje i zajímavé vybavení místnosti, je ve většině případů k nezaplacení.

Pokud si své suvenýry raději necháváte doma nebo příliš necestujete, nemusíte se originálních doplňků vzdávat. Stačí projít nabídku mnoha obchodů zabývajících se dovozem exotických předmětů a vybrat si, co se Vám bude nejvíce zamlouvat.

Není nic příjemnějšího, než se ponořit do hlubin tajemného krámku s předměty z Asie a Afriky, probírat se drobnostmi z dalekých krajů a cítit pod prsty hedvábné pohlazení šálů s pestrými vzory – alespoň pro někoho. Dáváte-li přednost vybírání z pohodlí Vašeho křesla, přinášíme Vám několik tipů, jak své kanceláři dodat punc jedinečnosti a exotiky:

Starožitné sošky pootevírající dveře do jiného světa

Sousoší Ramy a Síty – snad nejoblíbenějších postav hinduistické mytologie – z Javy tvoří nejen půvabný doplněk, ale především vnesou do místnosti patinu starožitnosti. Sošky z ručně opracovaného a barveného tropického dřeva uspokojí ty nejnáročnější zákazníky.

Pokud dáváte přednost modernímu designu, mohou Vás zaujmout abstraktní zpodobnění milenců a lásky.

Pohodlné posezení s nádechem exotiky

Proč neusadit hosty do pohodlných ručně vyráběných křesílek a pohovek z indického rákosu Murra? Uvolněnou atmosféru doplní kulatů stolek ze stejného materiálu. Rákos je nenáročný na údržbu (opravdu neslouží jako lapač prachu) a potěší všechny, kteří si myslí, že krása spočívá v jednoduchosti.

Tajemná maska na stěně

Nástěnné masky z Indonésie hýří pestrými barvami, půvabem a zaujmou jedinečným zpracováním. Vašemu životnímu a pracovnímu prostoru dodají nádech tajemství a neurčitého příslibu neznámého, kterého bychom se neměli vzdávat ani v dospělosti.

Šátky a přehozy krásných barev dodají kanceláři na půvabu a ženskosti

Pravděpodobně nic pro drsné manažery. Jemnější duše ale ocení jejich barvy, příjemný dotek a nenucenou eleganci. Například tohoto přehozu na pohovku, který se dá zavěsit i na stěnu, s oblíbeným motivem draků.

Misky s občerstvením, které potěší oči i duši

Krása spojená s praktičností. Proč hostům a zákazníkům nenabídnout pohoštění v originálních miskách ve tvaru listu? Drobné občerstvení (zejména oříšky nebo sušené ovoce) pak budou určitě chutnat mnohem lépe než z plastu nebo obyčejného skla.

Překrásné jsou misky vyráběné z kokosových ořechů – jejich luxusní vzhled a originalita (nenajdete dva stejné kusy) potěší i ty náročnější.

Věšák, který zaujme každého

Protimluv? Ale vůbec ne! Praktické detaily často dělají lepší dojem než ohromná plastika vévodící celému prostoru. Pokud si chcete zachovat střízlivou kancelář ozvláštněnou pouze několika drobnostmi a nemáte rádi nefunkční ozdoby, popřemýšlejte o originálním věšáku kombinujícím kov a keramiku.

Podpořte článek sdílením!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...
199 zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *