Klimatizace v kanceláři zlepšuje pracovní prostředí i lidské zdraví

V dobách, kdy jsme si o prvotřídní ochlazovačích vzduchu mohli nechat jenom zdát, si člověk za teplotně nadprůměrných pracovních dní vypomáhal větráním formou průvanu. Tuto efektivní výměnu vzduchu v místnosti ovšem brzy vystřídaly větráky, které zdánlivě ochlazují prostor, ale pouze víří vzduch. Kvalitní pomoc přišla až s prvními klimatizacemi, které umožnily automatické proudění vzduchu do místnosti. Od té doby se natolik zdokonalily, že se staly nepostradatelnými pomocníky v domácnostech, kancelářích i veřejných prostorech.

Úprava vzduchu

Ještě než začnete vybírat tu nejvhodnější klimatizaci pro Vaši pracovnu nebo kancelář, popřemýšlejte, co všechno od ní očekáváte. Současná vzduchotechnika nabízí řadu funkcí, které dalece přesahují původní myšlenku odvětrávání uzavřeného prostoru. Klimatizace se využívají k větrání a vysoušení objektů a k čištění vzduchu uvnitř místnosti. V chladných měsících mohou obytné a pracovní prostory naopak vytápět. Klimatizace je komplexní systém zabezpečující žádoucí stav ovzduší v místnosti.

Vybíráme klimatizaci do kanceláře

Možnost výběru

Dle četnosti používání neodvětrávaného interiéru můžete vybírat z několika základních druhů klimatizace. K příležitostnému použití se hodí mobilní klimatizace, kterou umístíte tam, kde je nejvíce potřeba. U tohoto řešení oceníte nižší pořizovací náklady, ovšem výrazně se prodraží spotřeba elektrického proudu.

V případě, že chcete mít prostor klimatizovaný v průběhu celé sezóny nebo nejlépe celoročně, je lepší zvolit dělenou klimatizaci. Tento typ se napevno montuje na stěnu nebo na strop. Díky venkovnímu kompresoru Vás nebude rušit hluk, který klimatizace vydává při čištění a výměně vzduchu. Vnitřní část si můžete zvolit dle potřeb pracovního prostoru. Nástropní se často umisťují doprostřed místnosti kvůli rovnoměrnému přívodu čerstvého vzduchu.

Vybíráme klimatizaci do kanceláře

Další faktory

Při plánování nákupu a instalace klimatizace je třeba zohlednit mnohem víc, než jen četnost jejího používání. Pro výběr vhodné a funkční klimatizace se zaměřte na velikost místnosti a její uspořádání, rozmístění a velikost oken, ale také na počet osob v místnosti.

Vybíráme klimatizaci do kanceláře

Klimatizace, jak ji neznáte

Ačkoli nám přináší klimatizace úlevu při pobytu ve vyhřátých místnostech, zůstává trnem oku interiérovým designérům a všem, kteří chtějí vnitřní prostory budov esteticky sjednotit. Klimatizaci nejčastěji vídáte jako velký bílý box umístěný někde na stěně. Výrobci se v současnosti snaží spolupracovat s produktovými designéry, kteří by klimatizacím vtiskli podobu interiérového doplňku. Takovým pokusem je i typ Art Cool Gallery od společnosti LG, která nabízí klimatizace v podobě vyměnitelného obrazu

LG ART COOL GALLERY A09AW1 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Zdroje fotografií: lg.com, samsung.com, mobilniklimatizace.cz

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

NÁBYTEK-BYDLENÍ.CZ

Internetový obchod s nábytkem, e-shop nabízí moderní, designový nábytek všeho druhu.

Další firmy naleznete v katalogu firem