hračky k počítači

Designové hračky k počítači se hodí do práce i domů

Vzhledem k tomu, že stále více času trávíme tváří v tvář monitoru počítače, je vítanou změnou si čas u něj nějakým způsobem zpříjemnit. Způsobů, jak z pracovního místa doma nebo v kanceláři uděláte hravější prostor, existuje několik. K těm nápaditějším formám patří vychytávky a doplňky k počítači, které Vám usnadní práci a navíc zaujmou designem a vedlejšími funkcemi.

Uživatelská klávesnice

Protože stále přibývá lidí, kteří přes počítač pracují doma, začali se výrobci těchto komponentů zabývat tím, jak zlepšit podmínky při psaní a další práci na počítači. Firma Microsoft oslovila designové studio Ziba, které navrhlo ergonomicky vstřícnější model klávesnice, která je lépe uzpůsobena poloze rukou při psaní. Přestože jde již o starší projekt, stále má svým uživatelům co nabídnout.

Revoluce mezi tlačítky

Dalším ojedinělým produktem mezi klávesnicemi je dílo ruského studia Art Lebedev. Jde o novou klávesnici Optimus Popularis, jejíž jedinečnost je ukrytá právě v tlačítkách. V rámci klávesnice můžete měnit rozložení kláves i jejich funkcí. Každé tlačítko je totiž tvořeno malým LCD monitorem, který prostřednictvím volitelného obrázku označuje jeho funkci. Mimo zmenšené klávesnice Optimus Popularis existuje ještě verze se šesti tlačítky Optimus Mini Six, kterou můžete vidět na úvodním obrázku.

Nenáročná myš

Pro každodenní cestování i běžné použití navrhla společnost Logisys myš Optical Finger Mouse, kterou navléknete na prst a vlastním pohybem ji ovládáte. Myš má velice skromné rozměry a hodí se především tam, kde zkrátka nenajdete rovný povrch pro klasickou myš. Mimo jejího neobvyklého používání má jinak vše na svém místě, stejně jako ostatní myši. Najdete na ní dvě tlačítka i rolovací kolečko, které se ovládá pomocí palce. Další výhodou je i její přehlédnutelná váha, která ukazováček nezatíží ani po delší době práce na počítači. Tuto myš můžete koupit například v eshopu Gadget eshop.cz.

USB jak ho neznáte

Nepostradatelným pomocníkem při práci na počítači je i USB flash disk, který nám usnadňuje přenášet data mezi počítači a mít je stále u sebe. Ani tato drobnost nezůstala bez povšimnutí designérů a potažmo ani výrobců různých vtipných doplňků. Dnes tak existují různé variace na USB. Mezi nejčastější formy flash disků patří náramky, karty nebo klíče.

USB náramek

Řada výrobců počítačových doplňků si ale s náměty na USB vyhrála ještě víc. Tzv. „flashky“ dostaly podobu kultovních postaviček, zvířat, jídla, šperků a dalších věcí, které při zapojení do počítače vypadají spíše jako předměty, které se do USB portu dostaly nedopatřením.

Podpořte článek sdílením!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...
60 zobrazení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *