Zasedací místnost

Zasedací místnost musí mít atmosféru

K plynulému chodu každé organizace je zapotřebí místa, kde se mohou scházet zástupci firem a obchodních partnerů i zaměstnanci při méně formálních poradách. Zasedací nebo chcete-li konferenční místnosti nebývají vybavovány složitě. Záleží spíše na pohodlí a dobrém pocitu všech přítomných, protože v takových prostorách se často uzavírají důležité smlouvy a kontrakty. Společně odhalíme faktory, které mohou ovlivnit atmosféru v zasedací místnosti.

Prostorové dispozice

Při zařizování nové zasedací místnosti se musíme v první řadě řídit dle možností prostoru. Barevné řešení interiéru se bude odvíjet od rozměrů stěn a výšky stropu. Světlejší barvy se hodí do menších uzavřených prostor, které prosvětlí a opticky zvětší. Tmavší odstíny si můžeme dovolit jen tam, kde máme k dispozici opravdu velký a otevřený prostor. Studené barvy navíc působí elegantněji, než pastelové odstíny.

Škála materiálů

Dle interiéru poté vybíráme i barevně sladěný nábytek. Velký konferenční stůl a dostatečný počet kancelářských židlí či křesel se do zasedací místnosti musí hodit i z hlediska materiálu. Tato kritéria ovlivní především četnost užívání konferenčního sálu. Pokud půjde o frekventovanou a často používanou místnost, je třeba volit praktičtější a na údržbu méně náročné materiály. V tomto případě se nejlépe uplatní dřevěný nebo plastový nábytek. Pakliže bude zasedací místnost využívána zřídka a jen k reprezentativním účelům a obchodním jednáním, můžete zvolit náročnější materiály jako sklo a kov.

Ve jménu účelnosti

Další parametry zvoleného nábytku by mohla ovlivnit i míra účelnosti zasedací místnosti. Pokud se má stát tento interiér skutečným pracovním prostorem, budeme vybírat z prakticky řešeného nábytku na míru našim potřebám. Například pro práci s notebookem potřebujeme odpovídající výšku pracovní plochy i sedadla židle. Je-li ale konferenční sál určen spíše pro společenské setkávání zaměstnanců a reprezentativní akce, můžeme zvolit elegantnější nábytek v japonském stylu. Pracovní stůl tak nahradí nižší konferenční stolek a židle zase pohodlná křesílka. Vše záleží na konkrétních potřebách každé firmy.

Filozofie až na prvním místě

Při zařizování zasedací místnosti bychom měli mít na paměti, že půjde o prostor, který bude firmu reprezentovat při obchodních schůzkách a jednáních. Proto by i tento interiér měl něco vypovídat o firemní filozofii a zásadách. Některé společnosti jdou v tomto ohledu do extrému tak, že pro uvolněnou atmosféru v zasedací místnosti udělají téměř cokoli. Architektonická studia tak čím dál častěji navrhují společné interiéry, které se víc než čemu jinému podobají hernám nebo relaxačním místnostem. Někdy se tyto funkce evidentně překrývají. Příkladem za všechny mohou být kreativní společnosti jako LEGO, Red Bull nebo Three Rings, studio vyvíjející počítačové hry.

Podpořte článek sdílením!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...
56 zobrazení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *