Mobilní interiérová příčka

Vytvořte si kancelář v kanceláři s pomocí mobilních interiérových příček

Příčka je všeobecně pokládána za stavebně méně náročný prvek, který se používá k rozdělení většího prostoru. Mobilní interiérové příčky jsou jednoduchým řešením pro kanceláře, kde je třeba dočasně přehradit prostor a vytvořit tak samostatnou místnost. Příčky se vyrábí z několika druhů materiálů, které podtrhnou funkci nového prostoru. Pojďme se podívat na příklady jejich využití a na výhody i nevýhody spojené s jejich pořízením.

Variabilní příčka

Mobilní interiérovou příčkou máme na mysli systém, který plní plnohodnotnou funkci zdi, ale je používán spíše v případech, ve kterých se může budoucí dispozice místnosti ještě měnit. V situacích, kdy potřebujete interiér dále přetvářet, je příčka tím nejvhodnějším řešením, které vás nezatíží finančně ani technologicky. Montáž je velmi jednoduchá, bez nadměrného odpadu a ve chvíli, kdy už příčku nebudete potřebovat je opět snadno odstranitelná.

Povrchová různorodost

Mimo variabilní konstrukce a sestavení interiérové příčky bude zcela na vás i výběr materiálů. Výplně příčných systémů se vyrábí ze skla, dýhy, plastových materiálů jako lamino nebo vinyl a ty lze navzájem kombinovat. Jde jen o to, zda si přejete, aby byl prostor oddělen zcela, tedy i vizuálně. Naopak některé kancelářské prostory jsou sice vyděleny z okolního dění, ale díky celoskleněným výplním si zachovávají alespoň pomyslný kontakt s ostatními.

Sklo bez hranic

Skleněné příčky jsou velmi vhodné do oficiálních prostor, kde je třeba místnost rozdělit jen formálně. V takovém prostředí pak může působit například vedení oddělení, které má díky sklu přehled a stále komunikuje s ostatními pracovníky. Jde o vytvoření jakési kanceláře v kanceláři. Sklo je navíc designově mnohem zajímavější než napodobeniny dřevěných a jiných výplní. Pokud si ještě nadto zvolíte bezrámové řešení skleněné interiérové příčky, bude nově vzniklý prostor působit velice čistě a neporušeně. Další využití pro ryze skleněné příčky se najde i v recepcích, přednáškových místnostech a dalších prostorách. Sklo zasazené do jednotlivých rámů je vhodné pro méně formální prostory jako jsou výstaviště, veletrhy, veřejná místa či komerční pronájmy.

Proč interiérová příčka?

Tato varianta má nespornou výhodu v tom, že prostor oddělí, odhluční a to vše rychle, lehce a levně. Navíc máte do budoucna jistotu, že interiérové změny půjdou snadno odstranit nebo modifikovat. Uvnitř prostoru navíc nepůsobí mohutně a těžce jako pravé vestavby. Díky možnosti kombinovat materiály navíc neztratíte kontrolu nad odděleným prostorem. Pakliže budete chtít pracovat v zajímavém prostoru, dají se výplně příček polepit barevnými fóliemi nebo potisknout zvoleným vzorem.

 

Kdy raději ne

V případě, že potřebujete z většího prostoru vydělit menší a získat tak například nový pokoj pro dítě, není použití interiérové příčky příliš šťastné. Změny trvalého charakteru si zaslouží kvalitní a stabilní řešení, tedy klasickou vyzdívku a konečné rozdělené prostoru.

Podpořte článek sdílením!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...
70 zobrazení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *