Vytvořte si kancelář v kanceláři s pomocí mobilních interiérových příček

Příčka je všeobecně pokládána za stavebně méně náročný prvek, který se používá k rozdělení většího prostoru. Mobilní interiérové příčky jsou jednoduchým řešením pro kanceláře, kde je třeba dočasně přehradit prostor a vytvořit tak samostatnou místnost. Příčky se vyrábí z několika druhů materiálů, které podtrhnou funkci nového prostoru. Pojďme se podívat na příklady jejich využití a na výhody i nevýhody spojené s jejich pořízením.

 

Variabilní příčka

Mobilní interiérovou příčkou máme na mysli systém, který plní plnohodnotnou funkci zdi, ale je používán spíše v případech, ve kterých se může budoucí dispozice místnosti ještě měnit. V situacích, kdy potřebujete interiér dále přetvářet, je příčka tím nejvhodnějším řešením, které vás nezatíží finančně ani technologicky. Montáž je velmi jednoduchá, bez nadměrného odpadu a ve chvíli, kdy už příčku nebudete potřebovat je opět snadno odstranitelná.

Mobilní interiérová příčka

Povrchová různorodost

Mimo variabilní konstrukce a sestavení interiérové příčky bude zcela na vás i výběr materiálů. Výplně příčných systémů se vyrábí ze skla, dýhy, plastových materiálů jako lamino nebo vinyl a ty lze navzájem kombinovat. Jde jen o to, zda si přejete, aby byl prostor oddělen zcela, tedy i vizuálně. Naopak některé kancelářské  prostory jsou sice vyděleny z okolního dění, ale díky celoskleněným výplním si zachovávají alespoň pomyslný kontakt s ostatními.

Mobilní interiérová příčka

Sklo bez hranic

Skleněné příčky jsou velmi vhodné do oficiálních prostor, kde je třeba místnost rozdělit jen formálně. V takovém prostředí pak může působit například vedení oddělení, které má díky sklu přehled a stále komunikuje s ostatními pracovníky. Jde o vytvoření jakési kanceláře v kanceláři. Sklo je navíc designově mnohem zajímavější než napodobeniny dřevěných a jiných výplní. Pokud si ještě nadto zvolíte bezrámové řešení skleněné interiérové příčky, bude nově vzniklý prostor působit velice čistě a neporušeně. Další využití pro ryze skleněné příčky se najde i v recepcích, přednáškových místnostech a dalších prostorách. Sklo zasazené do jednotlivých rámů je vhodné pro méně formální prostory jako jsou výstaviště, veletrhy, veřejná místa či komerční pronájmy.

Mobilní interiérová příčka

Proč interiérová příčka?

Tato varianta má nespornou výhodu v tom, že prostor oddělí, odhluční a to vše rychle, lehce a levně. Navíc máte do budoucna jistotu, že interiérové změny půjdou snadno odstranit nebo modifikovat. Uvnitř prostoru navíc nepůsobí mohutně a těžce jako pravé vestavby. Díky možnosti kombinovat materiály navíc neztratíte kontrolu nad odděleným prostorem. Pakliže budete chtít pracovat v zajímavém prostoru, dají se výplně příček polepit barevnými fóliemi nebo potisknout zvoleným vzorem.

Mobilní interiérová příčka

Kdy raději ne

V případě, že potřebujete z většího prostoru vydělit menší a získat tak například nový pokoj pro dítě, není použití interiérové příčky příliš šťastné. Změny trvalého charakteru si zaslouží kvalitní a stabilní řešení, tedy klasickou vyzdívku a konečné rozdělené prostoru.

Zdroje fotografií: top-office.cz, milt.cz

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

A+A RENAX, s. r. o.

Stěhovací firma specializující se na stěhování bytů, kanceláří, vyklízení pozemků. Zajišťujeme drobná stěhování i stěhování nadměrných břemen jako jsou klavíry, trezory, bankomaty, automaty a další. Naše služby stěhování poskytujeme v Brně a okolí.

Další firmy naleznete v katalogu firem