Květináč jako moderní doplněk

Máte rádi květiny? A nemáte rádi plastové květináče?

Není divu, jednoduché plastové nádoby na květiny jsou sice rozšířené, hlavně díky ceně, ale nijak zvlášť pěkně nepůsobí. Naštěstí je na trhu dostatečné množství alternativ, ze kterých si určitě vyberete. Ke zvučným jménům v současnosti patří mimo jiné firmy Lechuza, Nieuwkoop a Luwasa.


V posledním článku věnovaném květinám jsme Vás seznámili s dobrými důvody, proč si pořídit zelené rostliny do kanceláře, nyní Vám představíme několik tipů, díky kterým Vaše květiny skutečně vyniknou a stanou se elegantním doplňkem Vaší pracovny.

Všechny květináče by měly splňovat následující podmínky: funkčnost (květinám by se mělo dobře dařit), dekorativnost (byla by škoda zapomenout na estetické kvality) a mobilitu (musí být snadné s květináčem pohnout).

 

květináč

Keramický květináč Metal glaze firmy Nieuwkoop

 

Keramické květináče

keramický květináč
keramický květináč
Glazurovaný květináč Kubis
Květináč Mystic Ocean

Květináče keramiky má většina z nás spojena s dětstvím a s květinami postavenými na babiččině okně. Krom klasických květináčů v barvě země si ale můžeme vybrat z množství designovaných produktů, z nichž každý má jedinečnou povrchovou úpravu.

 

Kovové květináče Květináč Trend Conitsch

kovový květináč
kovové květináče
Květináč Trend Conitsch Květináč Noblesse square

Jsou zhotoveny nejčastěji z nerezu nebo barevného plechu. K jejich přednostem krom specifického vzhledu patří značná odolnost vůči vlivům prostředí. Často jsou používány v blízkosti bazénů nebo do koupelen. Vyrábí se v široké škále tvarů a typů, přináší s sebou eleganci a nadčasový design.

Květináče z přírodních materiálů

Kamenný květináč
květináč z drceného kamene
Květináč z přírodního kamene Boat Květináč z drceného kamene Partner

Umístěním květiny do kamenné či dřevěné nádoby, popřípadě květináče z banánových listů můžete stvořit v pravdě magickou kombinaci. Květináče z přírodního materiálu jsou podle potřeby doplněny vnitřními nádobami v těch případech, kdy by propouštěly vodu.

 

květináč z přírodních materiálů

Květináč Kubis

Plastové květináče

Není plast jako plast. Důkazem je množství nápaditých květináčů vytvořených ze syntetických materiálů. Jsou lehké, moderní a kreativní designer s nimi dokáže hotové divy.

plastové květináče
plastové květináče
Květináče Fibreglass
Květináče Leafix

Ať už dáváte přednost jakémukoli materiálu, vždy se vyplatí zohlednit při výběru jednak typ květiny, pro kterou květináč pořizujete, jednak prostor, v němž bude umístěn. Drobná fialka by v zářivém kovovém květináči působila bezprizorně, zatímco v neglazované keramice může její krása plně vyniknout.

Přečtěte si další články o květinách v kancelářiKvětiny v kanceláři 1. a Květiny v kanceláři 2.

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

TOKA, s.r.o.

Kompletní vybavení interiérů od návrhů po montáž

Další firmy naleznete v katalogu firem