knihovna v kanceláři

Zrcadla, police, knihovny: Ozdobte stěny pracovny nápaditými a funkčními doplňky

Rozhlédněte se po své kanceláři nebo pracovním prostoru, který obýváte. Najdete na jeho stěnách něco zajímavého nebo pěkného, co by na první pohled upoutalo pozornost a přitom to současně plnilo i praktickou funkci?

Pokud si chcete zkrášlit pracovnu něčím jedinečným pro povzbuzení kreativity (obraz) nebo potěšení z každého pohledu (zrcadlo), máme řešení. Ukážeme Vám pár příkladů interiérového vybavení a doplňků, které dokonale splní svou funkci a stanou se živoucím prvkem pracovního místa.

Zelená vlna

Jednou z nejoriginálnějších dekorací je obraz Greenscreen od švédské značky Greenworks, která se primárně zabývá zelení v interiérech. I její předchozí projekty pracovaly s živými rostlinami v obytných a pracovních prostorech.

Návrháři ve využití živých květin, mimo estetické funkce, spatřují především výhody typu zvlhčování a čištění vzduchu nebo pohlcování hluku. Živý zelený obraz by měl poskytnout pohled na třicítku rostlin, která bude na své majitele v práci pozitivně působit.

Srdeční záležitost

Další švédský návrhář Måns Salomonsen přišel s nápadem na polici Pulseline, jejíž tvar je odvozen od křivky EKG zobrazující činnost srdce. Jde o nápaditý a prostorově nenáročný doplněk, který ozvláštní stěnu Vaší kanceláře.

Hodí se pro odkládání drobností i k ukládání katalogů či odborných časopisů. Hrana police Pulseline je natřena fluorescenční barvou, která je vidět při osvětlení UV zářivkou. Svítící barva tak zdůrazní nepravidelný tvar křivky.

Zrcadlo, řekni mi…

Spojení užitečnosti a jednoduché elegance najdete v netradičně pojatém zrcadle/hodinách. Antonio Arevalo tyto dva nástěnné prvky spojil do jednoho, aby ušetřil čas i místo. Při vstupu do kanceláře si tak snadno zkontrolujete čas příchodu i vizáž. Hned od dveří budete moci vyrazit na poradu či pracovní schůzku a už Vás nic nebude zdržovat.

Sponka na všechny způsoby

Strávíte-li v kanceláři denně minimálně několik hodin, může se Vám lehce stát, že za chvíli uvidíte kancelářské potřeby úplně všude. V případě věšáku ve tvaru kancelářské sponky (Office Clip Hook) od designérky Jenni Chasteen ovšem nejde o zdání. Desetkrát zvětšené sponky se dají využít jako klasický věšák na kabáty, ale také jako prostor k odkládání dalších pomůcek.

V závorce

Jedinečný a zábavný způsob třídění odložených věcí podle důležitosti nabízí policová knihovnička s označením Rovnice. Úložný prostor rozdělují tři typy závorek, díky kterým se v knihách a dalších maličkostech lépe vyznáte.

Zrcadlení

Sérii zrcadel Narcisse (také úvodní obrázek) navrhla skupina návrhářů pro francouzskou značku Domestic. Každý svůj návrh pojal po svém a díky tomu každý kus odráží styl svého tvůrce. Záměrem bylo vymanit zrcadlo z jeho tradičního tvaru a přijít s novými vzory.

Podpořte článek sdílením!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...
28 zobrazení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *