Firemní PFko

Vytvořte včas vánoční přání a PFka

Konec roku je vždy organizačně náročnější na pořádání firemních večírků, kupování dárků a posílání přání obchodním partnerům či spolupracovníkům. V prosinci se vždy sluší poděkovat za přízeň klientů a odvedenou práci kolegů a podřízených. I k tomuto účelu mohou dobře posloužit vánoční přání a PFka. Rychlou a moderní variantou, jak obeslat všechny z adresáře, jsou elektronická přání. Spoustu času ušetříte, ať už vánoční a novoroční blahopřání vyrobíte nebo stáhnete z internetu.

Narychlo

Pokud se k posílání přání dostanete jako k jedné z posledních věcí před vánočními svátky, není nic rychlejšího, než využít nabídky internetové služby, která vše zařídí za vás. Na stránce Poslat-přání.cz vyberete přání dle příležitosti a můžete začít posílat. Stačí, když do formuláře vyplníte zakládaní údaje (jméno, email příjemce, email odesílatele, text přání). U políčka pro text zprávy funguje dokonce nápověda pro chvíli, kdy vám dojdou slova. Službu jsme rovnou vyzkoušeli a až na tu nápovědu vše fungovalo skvěle. Bohužel odesílatelem je místo vás právě jmenovaná služba. V předmětu už se vaše jméno nebo název firmy objeví. Jako poslední možnost je to dostačující.

Vlastní tvorba www.

V případě, že si na zpracování novoročenky najdete čas, budete mít šanci vytvořit originální elektronické přání pro celou firmu i její partnery. Jediné, co budete potřebovat, je program pro úpravu fotografií s možností přímého vkládání textu. K takovým se řadí například Gimp, Zoner editor nebo Adobe Photoshop. Princip je vždy stejný, jen ovládání se v každém programu trochu liší. Nemáte-li žádnou vlastní tematickou fotografii, kterou byste použili, můžete se podívat do databází dostupných na internetu. Předlohy hledejte například na pranicka.cz, pranicka.net nebo ecards.cz. Chcete-li něco speciálního, můžete v internetové aplikaci LoonaPix pracovat se šablonami, do kterých vložíte svou fotku.

Proč PF?

Přemýšleli jste při tvorbě elektronických přání někdy nad tím, co vlastně znamená zkratka PF? My jsme se na to podívali a byli jsme příjemně překvapeni. Jde totiž o český unikát. Slangový výraz ‚péefko‘ je jednoduše odvozen od francouzského spojení ‚pour féliciter‘, což znamená pro štěstí. Ve Francii však není tento pojem spojován s přáním do nového roku. S výrazem a jeho použitím nejspíš přišel hrabě Chotek z Chotkova. Francouzštiny využil z toho důvodu, že ve své době (žil 1783-1868) fungovala jako jazyk diplomatů. PFka jsou ryze českým fenoménem, který se drží dodnes.

Podpořte článek sdílením!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...
80 zobrazení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *