plánovač kanceláří

Sám sobě designérem – plánovače interiérů

Zařizujete si nově firmu, pracovnu nebo kancelář a chcete do ní vtisknout co nejvíce ze svých představ, nápadů a vkusu?

Uvědomujete si, jak důležité je skloubit v pracovním prostoru funkčnost s estetikou a nemáte chuť spolehnout se přitom na koncept interiérového designéra? Dáváte přednost tomu, udělat si co nejvíce po svém?

Buďte bez obav, není třeba strávit celé víkendy stěhováním nábytku z místnosti do místnosti a vyčerpávajícím způsobem si ověřovat, jak se k sobě jednotlivé kusy hodí.

Spoustu práce za Vás odvedou plánovače interiérů, jejichž účelem je usnadnit Vám navrhování nového vybavení prostoru, ať už jde minoritní změny nebo o zabydlení zcela nových prostor.

Přímo od pracovního stolu tak můžete sledovat zhmotnění svých představ. Je to mnohem jednodušší a méně časově náročné než kdykoli dříve.

Všechny dostupné plánovače Vám umožňují prohlédnout si vytvořený koncept v dvojrozměrném pohledu shora, ty komplexnější Váš provedou virtuálním 3D prostorem vytvořeným z Vašich návrhů a poskytnou Vám tak velmi živý obraz Vašeho budoucího interiéru.

Jak plánovače fungují?

Nejde o nic složitého, jediné, co potřebujete, je zadat do aplikace co nejpřesnější rozměry interiéru. Čím přesnější údaje, tím spolehlivější výsledek. V plánovači můžete přizpůsobovat rozměry jednotlivých objektů tak, aby se co nejlépe vešly do zvoleného prostoru. Díky tomu budete přesně vědět, jak velké kusy nábytku je vhodné pořídit.

Kde se k plánovači dostanu?
Záleží na tom, zda se spokojíte s volně dostupnými aplikacemi na internetu, nebo dáte přednost profesionálnímu programu, za který musíte zaplatit. Jednotlivé programy se od sebe liší způsobem ovládání a poskytovanými možnostmi.

Nechte si poradit od odborníka
Pokud si s výsledkem svého plánování nejste jistí, nic Vám nebrání obrátit se na designérské studio, které Vám pomůže odstranit sporné body a dosáhnout žádoucího výsledku podle Vašich představ.

Nabídka interiérových plánovačů

Google SketchUP

Jednoduše ovladatelný, intuitivní a efektivní. S plánovačem Google SketchUP si můžete navrhnout vybavení pokoje, celého domu, ba i nakreslit půdorys budoucí stavby. Výsledek si pak projdete a svým blízkým předvedete v 3D provedení.

Stáhnout si ho můžete zdarma na domovské stránce programu.

Room Aranger

Opět jednoduchý a snadno ovladatelný program s 2D a 3D náhledem. K dispozici je verze v češtině. K jeho výhodám patří univerzálnost (hodí se pro plánování všech typů prostoru) a velká databáze objektů (nábytku), ze kterých můžete vybírat. Když nenajdete, co by se Vám hodilo, můžete vytvořit své vlastní objekty, a ty pak sdílet s ostatními uživateli.

Nejnovější verzí ke stažení je Room Arranger 5.6

Ikea plánovače

Jste fanouškem Ikea nábytku? Pokud ano, je pro Vás ideální některý z Ikea plánovačů specializovaný na konkrétní typy interiérů: IKEA Home Planner pro kancelář, pro kuchyně a pro ložnice nebo Ikea Besta plánovač, který Vám pomůže promyslet rozložení obývacích místností tak, aby se v nich daly efektivně rozmístit skříňky na CD a DVD, knihy a ostatné média. Program umožňuje začít vymýšlet od podlahy nebo se inspirovat některou z předzpracovaných nabídek. Na konci si můžete vytisknout kompletní nákupní seznam obsahující cenovou kalkulaci.

Podpořte článek sdílením!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...
126 zobrazení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *