červená kancelář

Otevřete svou kancelář červené barvě

Červená se může zdát na první pohled příliš agresivní. V pracovním prostředí je ale spíše vnímána jako symbol síly, aktivity a energie. Patří k základním barvám a díky tomu je červená i jednou z nejpoužívanějších barev. Počty červených firemních log mluví za vše. Červená znamená úspěch a my se nyní podíváme na to, jak z ní můžete ve své pracovně či kanceláři udělat výrazný interiérový prvek.

Na červenou s mírou

Pokud se rozhodnete oživit pracovní prostor rudou barvou, měli byste ji užívat s rozmyslem. Jakýkoli interiér snese jen omezené množství výrazné barvy, a proto je třeba ji kombinovat s méně kontrastními brvami jako je bílá, krémová, šedá nebo černá. V těchto variacích bude vaše kancelář působit velice sebevědomým dojmem.

Nechte ji dominovat

Červená barva není ve většině případů ten typ, jímž můžete vyzdobit celý interiér. Rudý nábytek na pozadí rudých stěn by v pracovním prostoru působil zřejmě až moc zneklidňujícím dojmem. Lépe proto uděláte, když vyberete jeden nebo dva výrazné kusy nábytku, stěnu nebo koberec a pořídíte je v červené. Zbytek interiéru tomuto prvku pouze přizpůsobte a uvidíte, že i tak bude celá místnost působit výrazně a energicky.

Rudá v menším zastoupení

Nejste-li o červené ve vaší kanceláři zcela přesvědčeni, zkuste na to jít oklikou. Místo velkých změn proměňujte pracovní interiér pozvolna. Nejlépe si účinky červené barvy ověříte na doplňcích a maličkostech, které půjdou z pracovny snadno odstranit. Vyměnit můžete drobnosti na pracovním stole, kam si můžete pořídit červený stojan na tužky, lampičku, rámeček, podložku pod myš a další pomůcky. Později můžete pokračovat koupí rudé pracovní židle nebo dalším drobným nábytkem.

Působivost červené barvy si ukážeme na několika nábytkových kusech, které by se díky svému odstínu mohly stát interiérovým solitérem.

1.Kancelářská židle

Červený model, ze známé řady židlí MR Lounge Chair od designéra a architekta Ludwiga Miese van der Rohe, pozvedne každý moderní interiér. Na ohýbané trubkové konstrukci, tak typické pro design 30. let, je natažen polstrovaný prošívaný sedák s opěradlem. Důkaz toho, jak se může jednoduchý princip stát základem pro nesmrtelný design.

2. Kancelářský stůl

V případě, že chcete při práci nasávat energii plnými doušky, není nic jednoduššího než si pořídit rudý stůl. Pracovní deska, kterou budete mít stále na očích bude tím správným povzbuzením do dalšího pracovního dne.

3. Pohovka

Ať už bude stát na chodbě nebo přímo ve vaší pracovně, bude mít své kouzlo. Záleží už jen na vás, zda se červená sedačka stane součástí expresivně pojatého interiéru nebo bude nejvýraznějším prvkem střízlivě navržené kanceláře.

4. Nástěnná lampa

Jak už jsme se zmínili výše, vhodně zvolené doplňky mohou vytvořit správně vyvážený červený interiér. Podobné doplňky hledejte v sekci osvětlení, kde najdete lampy všech velikostí, barev i typů. Kanceláři může dominovat výrazná stojací rudá lampa nebo ho jen doplní drobné svítidlo na stole.

Podpořte článek sdílením!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...
70 zobrazení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *