Kancelář a textil

Oblečte svou kancelář do textilu

Tkaniny hrají v interiérovém designu podstatnou roli, protože dodnes jsou některé jejich funkce nenahraditelné. Díky trendům a novým technologiím si s pomocí textilu můžete vybavit téměř polovinu kanceláře. Pořídit se dají látkové závěsy, rolety, potahy nábytku, tapety, drobné doplňky a samozřejmě sem patří i koberce. To vše Vám pomůže lépe zabydlet své pracovní místo. Podívejte se spolu s námi na aktuální nabídku textilií na českém trhu.

Stylové a hřejivé

Přesně takové mohou být Vaše stěny v kanceláři. Tapety patří k oblíbeným prvkům interiérových návrhářů, ačkoli lidé si na ně často netroufají. Dnes látkové tapety najdete spíše pod pojmem vliesové. Jde o tapety s jednostranným nástřikem textilních vláken, které nemusíte nijak ošetřovat. Stačí aplikovat lepidlo na zeď a tapetu přilepit. Designován studia, která se zabývají těmito výrobky navíc nabízí propracované vzory, které na sebe lehce navazují. Tapety se vyznačují řadou kvalit, mezi něž především patří stálobarevnost a udržovatelnost. Řadu vzorů a dalších druhů tapet najdete například na webu studia a showroomu INFRAME.

Dekorace podlahy

Přestože mají koberce plnit především funkci tepelné izolace, ty, které nabízí pražský showroom Nobis Life, dotvoří koncepci interiéru. Koberce dovážené z celého světa jsou symbolem komfortu a dobrého vkusu. Najdete tu klasické vzory, ale i velmi nápadité variace. Obchod nabízí koberce kusové i v metráži. Pokrývky podlahy jsou vyráběny z vlny či hedvábí a mohou Vám je vyrobit i na zakázku. To znamená, že se nemusíte obávat toho, že by vybraný kousek nemusel korespondovat se stylem kanceláře. Studio navíc nabízí odbornou pokládku koberce a zákazníky informuje o doporučeném způsobu údržby.

Ve stínu rolety

Další velmi praktické využití textilií se nabízí u stínících technologií. V současnosti je mezi materiály užívanými k zástěně oken velký výběr. Jednou takovou variantou jsou látkové rolety, které lze stahovat oběma směry. Jejich předností je široká nabídka jednobarevných odstínů i vzorovaných motivů. Díky konstrukčnímu řešení lze látkové rolety využít i v atypických prostorách. Ještě nepříliš známou možností zastínění interiérů mohou být také plissé žaluzie, což je skládaná látka plnící stejnou funkci jako klasické žaluzie. Ovládání je obdobné a výběr dekorů je opět nepřeberný. V obytných prostorách se navíc využívají dvě vrstvy plissé žaluzií na den a na noc, u nichž je odlišná propustnost světla. Všechny produkty uvedených stínicích technologií najdete v obchodě INNEX Stínění & Design.

Látkové drobnosti

Pracovní i bytové prostory se dají textiliemi obohatit ještě prostřednictvím potahů na polštáře, stínidly svítidel nebo například látkovými obrazy. Všechny tyto maličkosti i další textilní produkty nabízí česká značka LAVMI, která se zabývá návrhy dekorů tapet a látek. Vzhledem k tomu, že jde o autorské realizace, najdete shodné vzory u všech typů doplňků. Můžete tak sladit tapetu se svítidlem nebo polštář s obrazem. Je to velice variabilní. Záleží jen na Vás. Látkový obraz zde nabízí pro netrpělivce, kteří nevydrží čekat na výlep tapet. My je doporučujeme těm, kteří budou chtít výrazné vzory obměňovat a dekorovat tak svou kancelář každou chvíli jinak.

Podpořte článek sdílením!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...
50 zobrazení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *