Klimatizace do kanceláře

Klimatizace v kanceláři zlepšuje pracovní prostředí i lidské zdraví

V dobách, kdy jsme si o prvotřídní ochlazovačích vzduchu mohli nechat jenom zdát, si člověk za teplotně nadprůměrných pracovních dní vypomáhal větráním formou průvanu. Tuto efektivní výměnu vzduchu v místnosti ovšem brzy vystřídaly větráky, které zdánlivě ochlazují prostor, ale pouze víří vzduch. Kvalitní pomoc přišla až s prvními klimatizacemi, které umožnily automatické proudění vzduchu do místnosti. Od té doby se natolik zdokonalily, že se staly nepostradatelnými pomocníky v domácnostech, kancelářích i veřejných prostorech.

Úprava vzduchu

Ještě než začnete vybírat tu nejvhodnější klimatizaci pro Vaši pracovnu nebo kancelář, popřemýšlejte, co všechno od ní očekáváte. Současná vzduchotechnika nabízí řadu funkcí, které dalece přesahují původní myšlenku odvětrávání uzavřeného prostoru. Klimatizace se využívají k větrání a vysoušení objektů a k čištění vzduchu uvnitř místnosti. V chladných měsících mohou obytné a pracovní prostory naopak vytápět. Klimatizace je komplexní systém zabezpečující žádoucí stav ovzduší v místnosti.

Možnost výběru

Dle četnosti používání neodvětrávaného interiéru můžete vybírat z několika základních druhů klimatizace. K příležitostnému použití se hodí mobilní klimatizace, kterou umístíte tam, kde je nejvíce potřeba. U tohoto řešení oceníte nižší pořizovací náklady, ovšem výrazně se prodraží spotřeba elektrického proudu.

V případě, že chcete mít prostor klimatizovaný v průběhu celé sezóny nebo nejlépe celoročně, je lepší zvolit dělenou klimatizaci. Tento typ se napevno montuje na stěnu nebo na strop. Díky venkovnímu kompresoru Vás nebude rušit hluk, který klimatizace vydává při čištění a výměně vzduchu. Vnitřní část si můžete zvolit dle potřeb pracovního prostoru. Nástropní se často umisťují doprostřed místnosti kvůli rovnoměrnému přívodu čerstvého vzduchu.

Další faktory

Při plánování nákupu a instalace klimatizace je třeba zohlednit mnohem víc, než jen četnost jejího používání. Pro výběr vhodné a funkční klimatizace se zaměřte na velikost místnosti a její uspořádání, rozmístění a velikost oken, ale také na počet osob v místnosti.

Klimatizace, jak ji neznáte

Ačkoli nám přináší klimatizace úlevu při pobytu ve vyhřátých místnostech, zůstává trnem oku interiérovým designérům a všem, kteří chtějí vnitřní prostory budov esteticky sjednotit. Klimatizaci nejčastěji vídáte jako velký bílý box umístěný někde na stěně. Výrobci se v současnosti snaží spolupracovat s produktovými designéry, kteří by klimatizacím vtiskli podobu interiérového doplňku. Takovým pokusem je i typ Art Cool Gallery od společnosti LG, která nabízí klimatizace v podobě vyměnitelného obrazu.

Podpořte článek sdílením!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...
88 zobrazení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *