školící místnost

Jak a čím správně vybavit školicí prostory ve firmě

Školení zaměstnanců patří k běžnému provozu většiny podniků. Růst společnosti souvisí s dalším vzděláváním jejích pracovníků. Pokud se školení neodehrává externě ve speciálním středisku, musí si podnik pro tuto činnost najít prostory ve vlastním sídle. V menších firmách se dají občasná školení nasměrovat do konferenční místnosti, kde se nachází to nejpotřebnější vybavení. Začne-li společnost růst a školení by najednou zabírala prostor pro konference a pracovní schůzky, je třeba vybudovat prostor určený výhradně pro vzdělávání pracovníků. Řada značek již vytvořila speciální a velice funkční nábytek vhodný právě do těchto interiérů.

Koncentrovaný výkon

Návrháři jdou ve funkci kancelářského sedacího nábytku dál. Úvodní obrázek ukazuje typ pojízdných židlí, které se dají v učebně snadno seskupit v požadovaném množství a tvaru. Součástí této židle je i malá pracovní plocha, nádoba na psací potřeby a místo na odložení učebních materiálů či osobních věcí. Švýcarská designová značka Vitra přišla zase s konceptem velkých křesel vhodných do otevřených pracovních prostorů a větších firem. Křeslo je tvořeno vysokým zadním a bočními panely, které Vás ihned po usednutí uvedou do soukromého pracovního prostoru. Při práci v tomto křesle omezíte vizuální a zvukové podněty z okolí na minimum a budete se moci snadněji soustředit na práci nebo na právě probíhající školení. Výhodou křesla Vitra je úložný prostor pod sedákem a stolek na počítač nebo poznámky.

U kulatého stolu

Pro školení různého typu jsou důležité jednotlivé nebo sdílené pracovní plochy. Pro přímý kontakt vyučujícího s jeho posluchači je vhodný jeden velký stůl, u kterého by na sebe všichni viděli a rozuměli si. Protože se často počet školených zaměstnanců může měnit, je třeba se připravit na různé situace. Nejvhodnější je variabilní nábytek. Buď můžete pořídit systém stolů, které se dají libovolně skládat dle počtu sedících a podle dispozic místnosti, nebo Vás zaujme jedinečný návrh stolu, který automaticky dvojnásobně zvýší počet míst. Kulatý dřevěný stůl lze ovládat mechanicky (pootočením desky dokola) nebo elektricky. Jde o zajímavé a efektivní řešení pro školicí, konferenční a společenské prostory.

Zorganizujte si myšlenky

Aby byly školicí prostory vybaveny vším potřebným, musíte opatřit prezentační pomůcky jako jsou tabule, flipcharty nebo projektor s plátnem. První dvě možnosti najdete skombinované v produktu s názvem H.System od firmy Steelcase. Jde o závěsný systém tabulí a flipchartů, který umožňuje variabilní řešení, které je možno přeskupit. Samozřejmostí jsou statické i pohyblivé panely, které umožní snadné sdílení všech diskutovaných informací.

Učební materiály

Školicí prostory je možné vybavit také univerzálními stojany na prospekty, dokumenty a materiály týkající se konkrétního vzdělávacího kurzu. Holandská firma Cascando ve svém sortimentu nabízí řadu různě konstruovaných stojanů, do kterých se vejde formát A4 i A3. Variabilní je i jejich umístění na šířku nebo na výšku. Pojízdné informační stojany se dají snadno přemístit a díky tomu je můžete později využít na jiném místě ve firmě.

Podpořte článek sdílením!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...
44 zobrazení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *