nábytek z palet

3 způsoby, kterými si levně a stylově vybavíte kancelář

Většina firem se při zařizování pracovních prostorů řídí zažitým a předem daným scénářem. Buď koupí vybavení v obchodním domě IKEA, nebo si nechají poradit od interiérového designéra. Vedle masově oblíbeného levného nábytku a vysoké investice do odborníka existuje i další varianta. Zařiďte si kanceláře levně a po svém. Uvidíte, že níže popsané alternativy vypadají moderně a na první pohled je vidět, že moc nestály.

Nábytek jako vedlejší produkt

Všechny tři vybrané tipy mají něco společné. Jde o materiál i jejich následné zpracování. Postupně vám představíme nábytek ze dřeva, papíru a lisovaných dřevěných třísek. Ukážeme vám také, že tím vším se dá snadno a efektně vybavit obvyklý kancelářský interiér. Zajímavostí je, že nábytek je vytvořený z produktů, jejichž prvotním účelem bylo úplně něco jiného.

Kancelář z palet

Když se poprvé objevily zmínky o nábytku z dřevěných palet, asi si to málokdo dokázal představit. Začalo to zahradním nábytkem, truhlíky na květiny, pokračovalo to konferenčními stolky a postelemi, a skončilo to vybavením do moderních open space kanceláří. Vypadá to tak snadně. Na vyskládané palety například stačí umístit skleněnou pracovní desku, proti propadávání drobných předmětů mezi prkýnky, a máte kancelářský stůl. Při použití měkké matrace z palet složíte posezení pro návštěvy nebo z nich vytvoříte originální věšák a držák na boty.

Jedinečnou konferenční místnost (245 m2) z palet na fotografii má na svědomí holandské architektonické studio The Most Architecture, které ji vyprojektovalo pro kancelář reklamního studia Brandbase v Amsterdamu. V tomto případě však z palet není vytvořen pouze nábytek, ale také podlaha nebo schody do patra.

Deska, podlaha, nábytek

Kancelář z osbNa začátku jsou smrkové nebo borovicové třísky, které se vrství, lisují a spojují umělou pryskyřicí. Výsledkem je OSB deska, která má dobré vlastnosti k dalšímu využití – zaručuje tepelnou izolaci a odhlučnění, tuhost, pevnost, zdravotní nezávadnost. Důvodem tvorby nábytku z OSB desek je jejich snadná úprava a montáž. Mimo podlahy tak v kanceláři můžete mít OSB knihovnu, stůl i komplet celý interiér.

Kancelář z osb

Pěkný příklad povedené realizace z OSB desek byste našli v polské Poznani, kde si designéři ze studia mode:lina tímto způsobem zrekonstruovali vlastní pracovní studio. Autoři tak navazují na vlastní koncept využití levného dostupného materiálu. Architekti použili lakované OSB desky na podlahu, stoly i ostatní nábytek. Pouze pracovní desky potáhly koženkou pro příjemnější práci při skicování.

Nábytek z papíru

Stabilní, pevný s velkou nosností a variabilními dispozicemi. To jsou jen základní charakteristiky nábytku z papírových trubek. Začalo to stavebnicí, ze které šli pospojovat regály, ale opět se nápadu chopili designéři a vzniklo toho mnohem víc. Stoly, knihovny, věšáky, ale především se daří sedacímu nábytku. Pokud zapátráte, najdete řadu křesel, sedaček, stoliček i židlí sestavených právě z papírových trubek. Lidé papírový nábytek vyhledávají stále častěji i z důvodu jeho nízké ceny a snadné recyklovatelnosti.

Nábytek na jedno použití

Němečtí architekti a designéři Robert Buss a Ute Conen představili v roce 2004 tento koncept papírové kanceláře tzv. na jedno použití. Návrháři vytvořili z papírových trubek stůl, židle i stoličky. Pro vybavení dočasného pracovního místo, např. během stěhování, rekonstrukce nebo malování v kanceláři, je to ideální řešení. Papírovou stavebnici pořídíte levně a k tomu se zabavíte při jejím skládání.

Podpořte článek sdílením!

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...
63 zobrazení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *