Potřebuje vaše firma auta? Zauvažujte o vozovém parku na leasing

Malé podniky se bez aut v podstatě neobejdou. Nejenom, že se jim prodraží nákup vozidel, hlavní problémy jsou spojeny s jejich údržbou. Alternativou je pořídit si vozový park na leasing. Jaké má výhody a nevýhody?

Díky operativnímu leasingu si můžete pořídit produkt (v našem případě auto) na dobu kratší, než je jeho životnost. Zaplatíte za něj předem stanovenou měsíční částku.

Má své nevýhody. V celkovém součtu je dražší než nákup aut a používaná vozidla nakonec musíte vrátit, i když jste si na ně už zvykli.

Operativní leasing ale skýtá jednoznačnou výhodu, pokud auta potřebujete na dobu omezenou. Co dalšího vám může přinést?

1) Znáte cenu předem

Při nákupu firemních aut nejste schopni odhadnout konečnou cenu. Nikdy nevíte, co se pokazí a bude potřebovat upravit.

U vozového parku se předem domluvíte na ceně, víte, co očekávat, a snáze si naplánujete rozpočet.

2) Vyberete si auto podle potřeby

Někde potřebujete vzbuzovat úctyhodný dojem, jindy si vezmete radši malé auto na snadné parkování ve městě, občas potřebujete auto do terénu.

Je možné, že do své firmy potřebujete více typů aut na různé druhy firemních jízd. Ve správném vozovém parku si vyberete z mnoha různých typů vozidel podle vaší potřeby.

3) Optimalizujete provoz

Díky vozovému parku máte přehled o tom, kolik vás které auto stojí, jestli je efektivní, nebo se vám nevyplatí. Díky tomu se můžete rozhodnout, která vozidla budete v budoucnu využívat a která ne.

4) Podpoříte brand

Některé společnosti dovolují svým zaměstnancům, aby používali osobní auta, a poté jim proplácí náklady. Je to ekonomická varianta, ale ne zrovna reprezentativní.

Dobrá firma má jednotný brand, který podpoří i podobou svých vozů, které vždycky vypadají pěkně a na úrovni. V ideálním případě jsou i označeny logem.

Zaujala vás tato možnost?

Každá firma nabízí jiné podmínky, proto se vyplatí udělat si nejdřív malý průzkum. Pokud si chcete udělat lepší představu o službách a ceně, můžete nakouknout na nabídku operativního leasingu  a rovnou si vypočítat, na kolik by vás přišly její služby.