Jak vybrat kancelářskou židli, aby záda nebolela?

Ať už jste osoba samostatně výdělečně činná, či pracujete u velké firmy, vždy záleží, na jakém místě pracujete. Kancelářský nábytek by vám měl plně ergonometricky vyhovovat, abyste si hodinami strávenými v sedavém zaměstnání neničili zdraví. Dlouhým sezením u počítače přetěžujete páteř, pokud nemáte k dispozici správnou kancelářskou židli.

Nikomu není příjemné, když ho během práce něco obtěžuje. Ze statistik vyplývá, že až 85 % lidí v produktivním věku se za život setká s bolestmi zad, které je třeba léčit. Někoho z pracovního procesu pak vyřadí úplně. Proto je tak důležité vybrat správný kancelářský nábytek.

Kvalitní kancelářské křeslo by mělo být stabilní, ale zároveň by se mělo přizpůsobovat stylu vaší práce, přesněji řečeno polohám vašeho těla podle vykonávaného typu pracovní činnosti. Dnes je již dobrým standardem možnost nastavit si výšku sedáku, málokdo ale ví, že ideální výška sedací plochy židle je nejvýše 3-5 cm pod rýhou uživatelovy podkolenní jamky ve stoje. Při úplném opření zad pak musí být možné dosáhnout celou plochou chodidla na zem. Mezera vzniklá mezi okrajem sedáku a dolními končetinami má být velká 5-10 cm. Kancelářská židle by hlavně měla poskytnout oporu pro kostrč a bederní část páteře. Správná opěrka dosahuje svému uživateli minimálně po lopatky. Rozhodně byste neměli vybírat takové kancelářské židle, které mají vypouklé opěradlo, nebo jsou příliš nízké.

U kancelářského křesla se vám mohou velice hodit i opěrky pro lokty, jejichž výšku je možné nastavit. Kolečka u kancelářské židle mohou poskytnout dostatečný komfort při práci, abyste kvůli každé maličkosti nemuseli šoupat židlí po podlaze. Pří výběru kancelářského křesla je třeba dát si obzvlášť záležet, nakonec je to jedna z nejlepších investic do vašeho zdraví, které ovlivňuje i vaši výkonnost a spokojenost v práci.

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

Petr Sondel, IN OFFICE

Prodej kancelářského a bytového nábytku.

Další firmy naleznete v katalogu firem