Kupujete novou tiskárnu? Poradíme vám jak ušetřit!

Řekneme Vám, proč se nemusí vyplatit kupovat tiskárnu v zahraničním e-shopu, kde zjistit cenu tisku daného zařízení a jak náklady na tisk snížit až o 60 % při zachování kvality tisku a spolehlivosti náplně.

Startup Stock Photos

Zjistěte si dostupnost a cenu náplní

V případě, že si tiskárnu koupíte v zahraničním e-shopu, riskujete, že v České republice neseženete náplně a budete je muset opět kupovat v zahraničí, což vyjde výrazně dráže. Před tím, než si koupíte novou tiskárnu, zjistěte si dostupnost cartridge či tonerů v České republice, to platí pro „originální“ i „alternativní“ náplně. Zároveň je dobré vědět, jak veliké náplně jsou na trhu k dispozici. Pokud tisknete pár stránek měsíčně, nedává smysl kupovat tzv. XXL náplně, které sice nabízí výhodnější poměr cena/výkon, v případě zaschnutí náplně však riskujete výrazné finanční ztráty.

Spočítejte si, za kolik tiskárna vlastně tiskne

TL_08Informace o ceně tisku zpravidla nenajdete u samotné tiskárny, je třeba si je zjistit z obalů samotných náplní (případně informací o jednotlivých náplních ve specializovaných e-shopech). U tonerů a inkoustových cartridge je zpravidla uváděn počet stran, který je náplň schopna vytisknout při 5% pokrytí papíru o formátu A4. Cenu náplně jednoduše vydělíte tímto údajem (počtem stran) a zjistíte, jak nákladná je tiskárna používající tento typ náplní.

Alternativní náplně nabízí možnost výrazné úspory

Jak již bylo uvedeno výše, při výběru tiskárny je vhodné zjistit si, jestli jsou k ní dispozici tzv. alternativní náplně. Ty nabízí, v porovnání s originálními náplněmi, nižší cenu tisku, ušetřit můžete až 60 %. Pokud zvolíte kvalitní alternativní náplně, můžete se rovněž těšit z kvality tisku, výtěžnosti a spolehlivosti srovnatelné s originálními náplněmi (viz infografika zde)

Oddělené vs. kombinované náplně

TL_08_2Náklady na tisk výrazně ovlivňuje management barevných náplní. V praxi se setkáte buď s tzv. kombinovanými či oddělenými náplněmi. V čem je rozdíl? Kombinovaná barevná náplň je jeden velký obal obsahující veškeré barvy. V případě, že Vám v tiskárně dojde jediná barva (např. žlutá), musíte vždy koupit celou novou kombinovanou náplň. Naproti tomu, tiskárny pracující s tzv. oddělenými barevnými náplněmi.

Vám umožňují koupi vždy pouze té barvy, která Vám zrovna došla. Rozdíl v provozních nákladech tiskárny je zde obrovský. Dražší tiskárny nabízí zpravidla oddělené barevné náplně, u těch levnějších se však můžete setkat s náplněmi kombinovanými. Pokud je to možné, preferujte náplně oddělené, při „běžném“ vytížení tiskárny ušetříte minimálně stovky korun ročně.

Zdroj fotografií: istockphoto.com, tisknulevne.cz

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

ACTIVA spol. s.r.o.

Kancelářské potřeby. Kompletní sortiment kancelářského vybavení, občerstvení a drogerie.

Další firmy naleznete v katalogu firem