Veletrhy nábytku a designu, které nás čekají v roce 2015

S blížícím se jarem se nepřipravují jen stavaři, kterým začne sezóna, ale i výrobci nábytku, interiéroví designéři a dekoratéři. Abychom byli stále informovaní o trendech a novinkách z těchto zajímavých a neustále se proměňujících se oblastech, je pro širokou i odbornou veřejnost každý rok připravena série specializovaných veletrhů, které představí to nejlepší z tuzemské i zahraniční produkce. Čtěte dál a zjistěte, které to jsou.

FOR HABITAT, 19. – 22. 3. 2015, PVA EXPO Praha

Letošní sezónu veletrhů nábytku a interiérového designu zahájí ucelený soubor pěti veletrhů zaměřených na bydlení. Jednotlivé jarní akce se navzájem doplňují a vy díky tomu proniknete do celého spektra oblastí a jejich novinek. Už 19. března začíná veletrh FOR HABITAT zaměřený na bydlení, stavbu a rekonstrukce a současně s ním můžete navštívit i FOR FURNITURE – mezinárodní veletrh nábytku, FOR OFFICE – veletrh kancelářského nábytku a FOR GARDEN – mezinárodní veletrh zahradní architektury, nábytku a techniky.

FOR FURNITURE, 19. – 22. 3. 2015, PVA EXPO Praha

Pátý ročník pražské přehlídky opět představí trendy a novinky od českých i zahraničních výrobců nábytku. Pro velký úspěch v loňském roce i letos proběhne přehlídka interiérového designu nazvaná Design Shaker, jejíž kvalitu zajišťují kurátoři z galerie Harddecore. Výběrová přehlídka představí inovativní design, který posouvá hranice podoby běžného nábytku zase o něco dál. Díky prezentaci v rámci velkého veletrhu, jakým je FOR FURNITURE, se tyto informace dostanou k široké veřejnosti. Letos bude navíc Design Shaker rozdělen do tří částí. Big deal je určen prezentaci uznávaných českých výrobců i distributorů zahraničních značek. Fresh space se otevře mladým designérům, kteří ještě na škole začínají tvořit pod vlastními značkami. Field office zprostředkuje bližší kontakt architektů s designéry interiérů. Těšit se můžete také na sekci SCÉNA: Inspirace & Trendy 2015, v níž se letos představí čtyři styly inspirované zahraničními trendy (orient, industrial, neutral a mix mash).

FOR OFFICE, 19. – 22. 3. 2015, PVA EXPO Praha

Společně s bydlením, interiérem a zahradou se na začátku jara představí i 5. ročník veletrhu kancelářského nábytku a vybavení. Vedle již tradiční prezentace výrobců a distributorů moderního vybavení administrativních budov se představí několik programy a aplikace pro efektivní plánování interiérů bez nutnosti odborných znalostí nebo zcela nových a unikátních modelů zdravotních židlí. Těšit se tak můžete na plzeňskou značku Peška nebo na židli OYO od německého designér Martina Ballendata, kterou poprvé představil na mezinárodní výstavě vybavení kanceláří ORGATEC 2014. Tato novinka v sobě kombinuje tvar židle, houpacího křesla a sedla s opěradlem a je vhodná pro všechny, kteří mají sklony pracovat v jedné nezdravé pozici.

MOBITEX, 22. – 25. 4. 2015, BVV Brno

Čtyři dubnové dny bude brněnské výstaviště již tradičně hostit Mezinárodní veletrh nábytku a interiérového designu. I letos se přehlídky zúčastní stovky firem, které představí své produkty jako alternativu k běžně dostupnému sortimentu v řetězcích. Pravidelní návštěvníci již vědí, že se mohou těšit na soutěžní přehlídku studentské tvorby STUDENT a soutěž vystavených exponátů VYSTAVOVATEL. Mimo to bude součástí programu poradna při výběru vhodného osvětlení dle účelu a prostoru a výstava o třech anonymních autorech dřevěného ohýbaného nábytku v Československu. Sekce Inspirativní interiéry rozšíří Projekt Architekt poskytující bezplatné poradenství o ukázku práce s prostorem a exponáty zúčastněných vystavovatelů.

FOR INTERIOR, 1. – 4. 10. 2015, PVA EXPO Praha

For Interior veletrhPo letní pauze na Vás čeká už šestý ročník přehlídky nábytku, interiérového designu, dekorací a doplňků FOR INTERIOR. Tento podzimní veletrh má na starosti stejný organizátor, který na jaře pořádá FOR FURNITURE. Těšit se můžete na trendy, novinky i stálice. Přidruženým veletrhem této akce je již tradičně FOR DECOR &PRESENT, který představí sklo, textil, papír a keramiku.

Zdroj fotografií: for-office.cz, forhabitat.cz, forfurniture.cz, forinterior.cz, bvv.cz/mobitex

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

Multised, spol. s r.o.

Výroba kancelářských, konferenčních židlí a křesel.

Další firmy naleznete v katalogu firem