Proč mít ve firmě elektronický docházkový systém?

Vlastníte či vedete firmu s větším počtem zaměstnanců a chcete mít efektivně, snadno a bez chyb pod kontrolou jejich docházku? Zapomeňte na zastaralý docházkový systém. Už žádné tzv. píchačky nebo ruční zapisování do knihy, které se dají lehce oklamat a zneužít. Dnešní doba fandí moderním technologiím, které mnohdy usnadňují spoustu činností v každodenním životě a hlavně – jsou spolehlivější a rychlejší. Pořiďte do firmy docházkový systém 21. století!

Jaké výhody vám elektronický docházkový systém přinese?

  • Docházku zaměstnanců automaticky vypočítá spolehlivý program přesně na minutu. Nestane se tak, že by firma zbytečně přicházela o peníze za neodpracovaný čas zaměstnanců.
  • Zaměstnanci začnou přesně dodržovat pracovní dobu a zvýší se celková produktivita práce.
  • Systém je automatický, výrazně se tak zkrátí doba potřebná k výpočtu mezd.
  • Plánování směn bude efektivnější, snadnější a rychlejší.
  • Budete mít kdykoli k dispozici veškerá data o docházce. Ta se totiž vyhodnocuje okamžitě a průběžně.
  • Máte pocit, že je takový docházkový systém drahý? Nemusíte mít obavy, vzhledem ke všem výše uvedeným výhodám je návratnost investic velice rychlá.

Jak elektronický docházkový systém funguje?

Pokud se obáváte, že takový docházkový systém musí být složitý, mýlíte se. Elektronické docházkové systémy jsou sice postavené na náročnější technologii, než klasické píchačky, ale pro využívání jsou naprosto jednoduché. Podívejte se například na velice oblíbené docházkové systémy Alveno.
Jak tedy ohlášení příchodu zaměstnance probíhá? Každý zaměstnanec má v systému jedinečnou identitu a osobní číslo. Při příchodu do práce se jednoduše prokáže čipem či otiskem prstu. Docházkový systém následně tyto údaje zpracuje a znovu aktualizuje data o zaměstnanci, jeho přítomnosti v práci a odpracované době.
V zásadě si můžete vybrat ze dvou typů docházkových systémů – biometrických a čipových. Jaký si ale vybrat?

Klasické čipy v novém

Potřebujete efektivně kontrolovat, kdo bude mít přístup na pracoviště a zamezit tak vstupu neoprávněným osobám? Každý zaměstnanec obdrží svůj vlastní unikátní čip, kterým se bude prokazovat u vstupu do budovy. Čtečky čipů jsou chytře propojeny s docházkovým systémem, takže při každém jejím použití se okamžitě aktualizuje docházka zaměstnanců.

Biometrický systém jako ze sci-fi

Tento systém nepotřebuje žádné čipy, kterými se zaměstnanci musí prokázat. Funguje totiž na principu rozpoznávání biometrických znaků osob, jakými jsou například otisk prstu či snímek tváře. Nejnovější čtečky dokáží zaevidovat zaměstnance za méně než sekundu, ušetříte tedy velké množství času a peněz. Pokud vaše firma potřebuje nejspolehlivější zabezpečení, biometrický systém je jasnou volbou.
Ať už zvolíte kterýkoli z docházkových systémů, odměnou vám bude zvýšená produktivita zaměstnanců, vysoká úspora financí a výrazné zjednodušení vypočítávání mezd.

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

AP-SOFT JABLONEC, s.r.o.

Nabízíme velkoobchodní a maloobchodní prodej širokého sortimentu kancelářských potřeb. Prodáváme kancelářské židle a křesla, rovněž kancelářský nábytek.

Další firmy naleznete v katalogu firem