Léto v kanceláři nemusí být takové peklo

Snad všichni lidé milují teplé počasí, těší se na koupání, a proto patří léto k nejoblíbenějším ročním obdobím. Ale jen do té doby, než většině dojde, že minimálně část léta stráví v práci. Ba co víc, dokonce v kanceláři. Bez ohledu na to, zda máte klimatizaci nebo ne, záleží jen na vás, zda to bude snesitelné období. Existuje celá řada způsobů, kterými si pobyt v officu zpříjemnit.

Vířící vzduch

Větrák bývá jedním z prvních pomocníků, po kterém pracovníci v kancelářích sáhnou. Oproti tolik rozšířeným klimatizacím má řadu výhod. Především je mobilní, takže si ho můžete s kolegy půjčovat z místnosti do místnosti. Můžete nasměrovat a regulovat proud vzduchu, takže už proudící studený vzduch nebude nikomu vadit. A to nejlepší nakonec. Větráky mají v povědomí i designéři, takže mezi nimi najdete dost zajímavé kousky jako ozdoby kanceláře.

Když vám chybí voda

Ke stoprocentnímu osvěžení během parného dne vám dobře poslouží sprej s vodou, kterou si můžete průběžně rosit obličej, ruce nebo nohy. Sprej si můžete vyrobit po domácku nebo si koupit nějakou kvalitní značkovou vodu, která vám zaručí všelijaké vitamíny a zdravé látky. Příjemný efekt se dostaví, i když se budete osvěžovat vodou z kohoutku.

Útěk z kanceláře

Pokud je ve vaší kanceláři k nevydržení a nemáte moc možností k úlevě, domluvte si další schůzku někde mimo budovu. Vsaďte na příjemnou kavárnu, kde si budete moci sednout do stínu slunečníku na zahrádce a popíjet domácí limonádu. Ideální také bude, když se cestou na schůzku trochu projdete, abyste ulevili organismu. Některé výzkumy ukazují, že lidé pracující během teplých dnů neustále uvnitř jsou náchylnější k depresím. Touží po kontaktu se sluncem, ale nemohou si ho dopřát.

Místo mikrovlnky piknik

V teplých dnes se doporučuje chodit více ven. I když to samozřejmě nelze vždy, zkuste alespoň obědové pauzy trávit venku v restauraci nebo dokonce na pikniku s kolegy. Bude to nejpříjemnější půlhodina pracovního dne. A pokud nemáte v blízkosti park a přeci byste chtěli trávu cítit na vlastní kůži a dát si něco dobrého, můžete to zkusit na speciálním zeleném stole. Zapomeňte na jídlo ohřívané v mikrovlnce, objednejte si něco lehkého a čerstvého a poseďte u stolu např. s travnatou deskou, který vám alespoň vzdáleně park připomene.

Vody není nikdy dost

Šťastnými pracovníky kanceláří i v létě jsou ti,  kteří mají v budově firmy nástěnnou fontánu. Jistě to znáte z různých hotelových recepcí nebo restaurací. Tenký plát vody stékající po kameni nebo skle je tak autentický, že se k němu budete chodit neustále osvěžovat. V létě bude příjemné si ve vodě smočit ruce a posedět chvíli u zurčícího proudu vody. Nástěnná fontána je ale jedna z věcí, která záleží na vašem šéfovi. Zkuste o ni hromadně požádat v rámci bonusového zaměstnaneckého programu.

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

AZ RedLine, s.r.o.

Nabízíme návrhy a realizace interiérů na klíč.

Další firmy naleznete v katalogu firem