Kafe, kafe, kafe aneb dodržujte pitný režim

Moje ranní rutina je vždycky stejná. Zabít budík, vyskočit z postele, než mě přemůže její vyhřáté pohodlí, dokopat se do koupelny, potýrat tvář studenou vodou, doklopýtat do kuchyně a začít připravovat kávu. Bez kávy prostě nemůžu pracovat. Je to placebo. Je to rituál. A rituály mají obrovskou moc.

Vzpomínám si na hromadné nadšení v práci, když šéf pořídil nový kávovar. Jednak měl několik variant včetně čaje, cappuccina nebo horké čokolády, ale hlavně – káva z něj byla dobrá. Ne jako z obyčejných automatů.

Káva už má takový efekt – zvedá lidem náladu, protože uvolňuje do těla endorfiny, díky kterým jsme veselejší, a  lépe se nám pracuje. Kofein navíc podporuje činnost mozku a zlepšuje koncentraci.

Samozřejmě, velká moc kávy tkví v efektu placeba. Má na nás takové účinky, jaké jí přisuzujeme. A o co více nám káva bude chutnat, o to lepší z ní budeme mít pocit a budeme očekávat silnější účinky. 

Kávovary na kapsle

Jak jsem asociální, stejně jsem miloval firemní oslavy. Šéf na ně vždycky přinesl kávovar na kapsle, jinak schovávaný pouze pro prominentní IT oddělení.

Kafe z něj bylo tak dobré, že se na něj stály fronty. Třeba i dvacet minut! Obsluha kávovarů na kapsle je navíc velmi jednoduchá. Do nádrže připravíte vodu, do zdířky vložíte kávovou kapsli, zmáčknete a pak už jen počkáte, až se vám do šálku překape tolik černého moku, kolik je vám libo. Mléko a cukr každý dle chuti – nikdo mi nemůže vyčítat mé čtyři lžičky cukru.

Plný servis společnosti Fontana

Kávovar na kapsle je do kanceláře vhodný, pokud chcete svým klientům či zaměstnancům dopřát snadno a rychle dobrou kávu. Pro větší firmy nebo společnosti s velkým počtem milovníků kávy je  lepší kávomat na zrnkovou kávu či přímo automat. Nevýhodou těchto zařízení je sice jejich pravidelní údržba, ale proto je tu např.  www.fontana.cz.  

Společnost Fontana je specialista na nápoje všeho druhu, která svým zákazníkům nabízí plný servis. 

Jednak vám bude do práce dodávat barely s vodou. Nemusím vám vykládat, že kohoutková voda často za moc nestojí, ani vám připomínat důležitost pitného režimu.

Pravidelný pitný režim je důležitý, mimo jiné i proto, abyste si udrželi koncentraci. A takový barel s dobrou vodou přímo v kanceláři je jednoduchou a efektivní připomínkou správného pitného režimu, jenž má dopad i na naši produktivitu.

A jednak se vám Fontana postará i o kompletní servis vašich kávovarů. Vaši zaměstnanci kvalitní kávu jistě ocení.

Zdroj fotografie: www.fontana.cz

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

Jeko Moravia s.r.o.

Specializujeme se na prodej nábytku z masivu.

Další firmy naleznete v katalogu firem