Hýčkejte své zaměstnance a pořiďte jim novou kancelář

Nemusíte se hned s firmou stěhovat do jiné budovy, aby vaše kanceláře získaly novou tvář, moderní vzhled a vaši pracovníci se cítili v pohodlí. Stačí jen zvolit nový přístup a nebát se změn. Vždyť už téměř sto let lidé vědí o podstatném vlivu pracovního prostředí na zaměstnance. A zdaleka nejde jenom o estetiku. Ve hře je spousta faktorů, které mohou pozitivně působit na celý pracovní kolektiv. A to je přesně to, co by měl zaměstnavatel chtít.

Začněte u sebe

A teď se zeptejte sami sebe. Jak dlouho už působíte na současné adrese a kolikrát jste v kancelářích něco podstatného změnili? Pokud musíte dlouho přemýšlet, je na čase vzít to do vlastních rukou. Co když vaši zaměstnanci pracují v zastaralém prostředí, které z dlouhodobého hlediska stojí za snižováním jejich efektivity? Zkuste to změnit a připravit pro ně nové pracovní prostřední, kde se budou cítit dobře a zároveň budou dostatečně soustředění.

Na co nezapomenout

Při utváření pracovního prostředí je důležité dodržovat funkčnost a estetiku kanceláří. Praktickou stránkou myslíme především vhodné prostorové rozmístění nábytku, dostatek místa v okolí pracovního místa a logická návaznost s dalším vybavením vaší pracovny. V duchu estetiky rádi designéři experimentují, což se hodí do prostorů, jako jsou zasedací místnosti, recepce nebo chodby, kde pracovníci netráví většinu času. Okolí pracovního místa by mělo působit střídměji, aby se člověk dokázal na práci soustředit. A proč je tedy toto všechno tolik důležité? Protože to má pozitivní vliv na duševní i fyzickou pohodu, výkonnost a spokojenost vašich zaměstnanců. Stejný vývoj zaznamenala jedna nadnárodní realitní společnost, která se rozhodla pro změnu. Zaměstnanci CBRE si po roce nové kanceláře pochvalují.

Ruku v ruce s trendy

V kancelářských novostavbách na to myslí hned od začátku, ve starší zástavbě se s tím musí architekti a designéři poprat. Současnost přeje dodržování principů zdravého životního stylu, upřednostňování kombinace soukromých a sdílených pracovních prostor a samozřejmě také kreativnímu designovému ztvárnění kanceláří. Zároveň by ale mělo jít o reprezentativní prostor, který bude vyjadřovat filozofii firmy. Po změnách v tomto duchu budou zaměstnanci raději chodit do práce a na svoje pracovní prostředí budou pyšní.

Nejlepší české kanceláře

Chcete mít nejlepší české kanceláře? Nechte si poradit a podívejte se na ukázkové kanceláře i jiných firem. Například v již jmenované společnosti CBRE, která se zabývá pronájmy komerčních prostor, zašli ještě dál. Od architektonického studia Ian Bryan Architects si nechali navrhnout kanceláře, v nichž žádný ze čtyřiceti zaměstnanců nemá pevně určené pracovní místo. Zezačátku to možná kolektiv přijímal s rozpaky, ale po roce jsou svými pány a pracují každý den tam, kde zrovna chtějí. Sdílený open space mohou v mžiku vyměnit za soukromou pracovnu nebo jít pracovat například k pultu na recepci. Pokud vás odvážný a invenční přístup ke změnám oslovil, začněte uvažovat o pronájmu komerčních prostor od CBRE Properties.

Foto zdroj: www.cbreproperties.cz

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

ERGO INTERIER s.r.o. - kancelářské a ergonomické židle

Jsme specialisté na ergonomické židle, kancelářský nábytek, kancelářské židle, klekačky a další ergonomické pomůcky.

Další firmy naleznete v katalogu firem