Ve venkovní kanceláři se vám bude příjemně pracovat i v létě

V nejteplejších měsících se pracovníci kanceláří pravidelně rozdělují na dvě skupiny. Milovníci světla a tepla se těší na chvíle po práci, které budou moci strávit venku na čerstvém vzduchu. Opačným případem jsou vyznavači klimatizací, kteří v létě dochází do kanceláře především za osvěžením v horkém dni. K všeobecné spokojenosti může pomoci invenční řešení v podobě venkovních kanceláří. Tato novinka výrazně přispěje ke zlepšení pracovních podmínek a mimo to bude pro zaměstnance vítanou motivací a inspirací k další práci.

 Trendy budoucnosti

Pracovní zvyklosti se proměňují a požadavky zaměstnavatelů prochází také velkým vývojem. V dnešní době už proto není nic neobvyklého na tom, že část z nás pracuje z domu, firmy čím dál častěji nabízejí pružnou pracovní dobu a lidé se střídají na sdílených pracovních místech. Jak jdou dopředu technologie, je možné tyto zvyklosti nadále měnit. Díky neustálému připojení k internetu a sdíleným pracovním agendám může člověk vykonávat své povinnosti prakticky odkudkoli. Venkovní kanceláře jsou jedním z nápadů, který zaznamená svůj vývoj v blízké budoucnosti. Při pohledu ještě dál narazíme na prognózy, které odkazují až k holografickým telekonferencím a vzdálenou komunikaci všech zaměstnanců bez absolutní potřeby osobního setkání.

Na čerstvém vzduchu

Pojem venkovních kanceláří ještě nelze považovat za ustálené spojení, ale už v tuto chvíli zahrnuje několik návrhů, projektů a dobrý myšlenek v této oblasti. Hlavní ideou venkovních kanceláří je podpora zdravějšího životní styl, který by měl digitální společnost, zvyklou na sedavá zaměstnání, vytáhnout na čerstvý vzduch a denní světlo. V konečném důsledku jde o snahu ukázat, že v prostředí, ve kterém stihneme o pauze maximálně pár minut relaxovat, se dá dost pohodlně a efektivně pracovat.

První vlaštovky

S nápadem přesunout kanceláře ven přišli už v červnu 2008 Britové. Londýnský St. James park se na několik dní díky iniciativě proměnil v otevřené venkovní kanceláře, v nichž zájemci našli veškerý komfort pracovního prostředí. K dispozici tu bylo bezplatné wi-fi připojení, recepční, 12 pracovních stolů a samozřejmě také zasedací a odpočinková místnost. V roce 2011 zase američtí umělci chtěli  svou zelenou instalací upozornit na pozitivní vliv zeleně na lidské zdraví. Rosliny a sama zelená barva mají skvělé účinky na rychlejší uzdravování a na psychickou pohodu každého jedince. Kancelářské vybavení proto nechali obrůst živou vegetací, která měla lidem připomenout důležitost každodenních pracovních přestávek na čerstvém vzduchu.

Český příklad

O tom, že venkovní kanceláře, nejsou jen zahraničním výmyslem, se můžete přesvědčit u právě probíhajícího crowfundingového projektu Pracovna v parku. Studenti architektury se rozhodli, že za pomoci veřejnosti by mohli zvelebit výhled na Hradčany z Riegrových sadů, a zřídit tu příjemnou pracovnu v přírodě ve stínu stromů a rychlého wi-fi. Představte si ten pohodvý pracovní den, kdy sedíte na pohodlné dřevěné lavičce po boku několika studentů a při práci po vás štěkne maximálně pes.  Oproti rušnému open officu jde o oázu klidu.

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

Architektonický ateliér purpur

Náš architektonický ateliér se zabývá návrhy, dokumentací a realizací novostaveb a rekonstrukcí interiérů, rodinných domů, obchodních a komerčních prostorů.

Další firmy naleznete v katalogu firem