Sám sobě designérem – plánovače interiérů

Zařizujete si nově firmu, pracovnu nebo kancelář a chcete do ní vtisknout co nejvíce ze svých představ, nápadů a vkusu?


Uvědomujete si, jak důležité je skloubit v pracovním prostoru funkčnost s estetikou a nemáte chuť spolehnout se přitom na koncept interiérového designéra? Dáváte přednost tomu, udělat si co nejvíce po svém?

Buďte bez obav, není třeba strávit celé víkendy stěhováním nábytku z místnosti do místnosti a vyčerpávajícím způsobem si ověřovat, jak se k sobě jednotlivé kusy hodí.

Spoustu práce za Vás odvedou plánovače interiérů, jejichž účelem je usnadnit Vám navrhování nového vybavení prostoru, ať už jde minoritní změny nebo o zabydlení zcela nových prostor.

Přímo od pracovního stolu tak můžete sledovat zhmotnění svých představ. Je to mnohem jednodušší a méně časově náročné než kdykoli dříve.

Všechny dostupné plánovače Vám umožňují prohlédnout si vytvořený koncept v dvojrozměrném pohledu shora, ty komplexnější Váš provedou virtuálním 3D  prostorem vytvořeným z Vašich návrhů a poskytnou Vám tak velmi živý obraz Vašeho budoucího interiéru.

Jak plánovače fungují?

Nejde o nic složitého, jediné, co potřebujete, je zadat do aplikace co nejpřesnější rozměry interiéru. Čím přesnější údaje, tím spolehlivější výsledek. V plánovači můžete přizpůsobovat rozměry jednotlivých objektů tak, aby se co nejlépe vešly do zvoleného prostoru. Díky tomu budete přesně vědět, jak velké kusy nábytku je vhodné pořídit.

Kde se k plánovači dostanu?

Záleží na tom, zda se spokojíte s volně dostupnými aplikacemi na internetu, nebo dáte přednost profesionálnímu programu, za který musíte zaplatit. Jednotlivé programy se od sebe liší způsobem ovládání a poskytovanými možnostmi.

Nechte si poradit od odborníka

Pokud si s výsledkem svého plánování nejste jistí, nic Vám nebrání obrátit se na designérské studio, které Vám pomůže odstranit sporné body a dosáhnout žádoucího výsledku podle Vašich představ.

Nabídka interiérových plánovačů

Google SketchUP

plánovač interiérů Google

Jednoduše ovladatelný, intuitivní a efektivní. S plánovačem Google SketchUP si můžete navrhnout vybavení pokoje, celého domu, ba i nakreslit půdorys budoucí stavby. Výsledek si pak projdete a svým blízkým předvedete v 3D provedení.

Stáhnout si ho můžete zdarma na domovské stránce programu.

Room Aranger

plánovač interiéru

Opět jednoduchý a snadno ovladatelný program s 2D a 3D náhledem. K dispozici je verze v češtině. K jeho výhodám patří univerzálnost (hodí se pro plánování všech typů prostoru) a velká databáze objektů (nábytku), ze kterých můžete vybírat. Když nenajdete, co by se Vám hodilo, můžete vytvořit své vlastní objekty, a ty pak sdílet s ostatními uživateli.

Nejnovější verzí ke stažení je Room Arranger 5.6

Ikea plánovače

Ikea plánovač interiéru

Jste fanouškem Ikea nábytku? Pokud ano, je pro Vás ideální některý z Ikea plánovačů specializovaný na konkrétní typy interiérů: IKEA Home Planner pro kancelář, pro kuchyně a pro ložnice nebo Ikea Besta plánovač, který Vám pomůže promyslet rozložení obývacích místností tak, aby se v nich daly efektivně rozmístit skříňky na CD a DVD, knihy a ostatné média. Program umožňuje začít vymýšlet od podlahy nebo se inspirovat některou z předzpracovaných nabídek. Na konci si můžete vytisknout kompletní nákupní seznam obsahující cenovou kalkulaci.

Program pCon.planner

Program pCon.planner

Také díky tomuto profesionálnímu 3D programu můžete snadno a rychle zrealizovat své interiérové návrhy. Nezáleží na tom,  že nejste zrovna profesionální designeři, s programem pCon.planner si určitě poradíte. Uživatelské prostředí  je  navíc v češtině, což vám práci při navrhování interiérů i konferenčních prostor jen ulehčí.

Nejnovější verzí ke stažení je p.Con.planner 6.5

Aktualizováno.

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

Office Depot, s.r.o.

Kancelářské potřeby dodáme zítra nebo zdarma až do vaší kanceláře. Ať jsou to kancelářské židle, kancelářský nábytek, kancelářský papír, kancelářská technika, občerstvení či drogerie, téměř veškeré kancelářské zboží má náš internetový obchod skladem.

Další firmy naleznete v katalogu firem