První pracovna v parku už stojí. Najdete ji v Riegrových sadech a je zcela zdarma

V Riegrových sadech se veřejnosti otevřela Pracovna v parku. Pro každého kolemjdoucího je zdarma, může si zde sednout s notebookem nebo třeba novinami. Na místě je wi-fi a dokonce zásuvka. Toto místo vymysleli a zrealizovali během léta lidé z žižkovského “co-worku” Pracovna. Finance se jim podařilo získat od jednotlivců a firem prostřednictvím veřejné sbírky na portálu Hithit. Zbytek doplatila Nadace Vodafone ČR.

Vznik Pracovny v parku financovali z poloviny konkrétní lidé, kterým to celé přišlo jako dobrý nápad a chtěli, aby takové místo v Praze vzniklo,” přibližuje Andrea Kosařová z Pracovny. “Jedna čtvrtina  peněz se posbírala díky firmám – děkujeme zejména portálu jobs.cz a společnosti Microsoft ČR. Poslední čtvrtina pak přišla od Nadace Vodafone ČR,” vysvětluje. “My jsme do toho všeho pak dali nemalou dávku své energie a nadšení, protože jak se ukázalo v průběhu, tak zrealizovat původní nápad zas tak jednoduché nebylo,” dodává. Pracovnu v parku podpořila rovněž Městská část Praha 2. Bezplatné mobilní datové připojení zajistila společnost Vodafone.

Pracovna v Riegrových sadech vznikla jako detašované pracoviště žižkovské Pracovny. Zatímco pracovna v parku je pro všechny zdarma, v Pracovně pod střechou ve Vlkově ulici si už za svůj pracovní stůl zaplatíte. Kromě pracovních míst ve sdílené kanceláři tam najdete také prostor pro semináře, workshopy a setkání všeho druhu. Součástí prostor ve Vlkově ulici je také kavárna s wi-fi, kde si můžete dát dobrou kávu, víno i něco menšího k jídlu.

Pracovat v Riegrových sadech budete moci až do 8. listopadu. “S příchodem zimy bychom Pracovnu v parku rádi přemístili do krytého veřejného prostoru, který zatím vybíráme a jsme otevřeni návrhům veřejnosti,“ představuje zimní sezónu pracovny v parku Petra Seidlová, vedoucí projektu “Na jaře příštího roku pak zase zaujme své místo v parku,” dodává.

Zdroj fotografií: tisková zpráva Pracovna, s.r.o.

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

Office Depot, s.r.o.

Kancelářské potřeby dodáme zítra nebo zdarma až do vaší kanceláře. Ať jsou to kancelářské židle, kancelářský nábytek, kancelářský papír, kancelářská technika, občerstvení či drogerie, téměř veškeré kancelářské zboží má náš internetový obchod skladem.

Další firmy naleznete v katalogu firem