Nechte si pomoci s kariérou

Hledání práce za život potká téměř každého. Zpravidla po absolvování školy přichází doba, kdy by měl každý vzít rozum do hrsti a neponechat nic náhodě. Potřeba hledat práci člověka ale může zaskočit v jakémkoli věku, společenském postavení a životní situaci. I ti, kteří měli to štěstí, že je po nich na pracovním trhu poptávka, by si měli být vědomi určitých postupů a pravidel při hledání nového pracovního místa.

Jak přemýšlet o hledání prácedva_vkanclu_mensi

Nejdůležitější ze všeho je hledat práci aktivně a s optimistickým duchem. Nebojte se vyzkoušet několik cest a všechny možné dostupné způsoby. Jistě jste si už všimli, že člověk je často úspěšný podle toho, jak se svými myšlenkami staví k hledání práce. Pozitivní či negativní přístup se pak skutečně odráží i v běžném životě. Vše považujte za svůj úspěch. Klíčové pro vás bude sestavení životopisu, sehnání zajímavých kontaktů a nakonec pozvání na pohovor.

Teorie v praxi

Jako první na řadu přichází sepsání kvalitního životopisu. Prezentovat se životopisem, sestaveným podle požadavků a očekávání, bude vaše počáteční výhra. Právě s tímto úkolem Vám mohou hravě poradit v personální agentuře. Sami nejlépe vědí, co zaměstnavatelé očekávají a pro jakou pozici životopis sestavit. Správný životopis je základ, který ozvláštníte motivačním dopisem. Zaměstnavatelé od vás očekávají úvodní slova a krátké představení, tak na ně nezapomeňte. Na řadu přichází aktivní a konkrétní hledání oblasti práce, ve které se chcete prosadit. S výběrem vhodného pracovního oboru vám v personální agentuře rádi pomohou.

V čem spočívá agenturní zaměstnávání

Pracovní poměr sjednaný přes personální agenturu patří k typickým fenoménům dneška. V současnosti je to velmi rozšířený způsob hledání práce po celém světě. V ČR takto pracuje přes 2,4 % aktivní populace. Pracovní poměr uzavřený přes personální agenturu nabízí zaměstnancům flexibilní druh zaměstnání. Agentura pracovníkům nabízí možnost pokrytí dočasné potřeby zaměstnanců s širokou nabídkou pracovních míst, přičemž pracovník je zaměstnancem personální agentury. Nejčastější umístění zaměstnanců je do výroby, call center, automobilového průmyslu a na servisní a administrativní pozice.

ManpowerGroup vidí sílu v lidech

Společnost ManpowerGroup je světovou jedničkou v oblasti lidských zdrojů. Zabývá se pracovním cyklem zaměstnance, hledání a řešení cest. Svým klientům poskytuje služby na míru a směřuje je k maximálnímu dosažení cílů. Firma s 65letou tradicí má síť svých poboček ve více než 80 zemích světa.V České republice se ManpowerGroup každý měsíc stará o personální a mzdovou agendu pro téměř 11.500 zaměstnanců. Hlavní činností společnosti je agenturní zaměstnávání a nabídka pracovních příležitostí. Agentura ví, že nalezení vhodného zaměstnání je tvrdým oříškem, a proto se svým klientům snaží maximálně pomoci. Avšak kdo hledá, najde. Buďte trpěliví, vytrvalí a zachovejte si pozitivní nadhled. Dříve nebo později se Vaše úsilí vyplatí. To platilo, platí a platit bude.

Potřebujete pomoci s hledáním práce? Kontaktujte ManpowerGroup.