Konferenční stůl – jak postupovat při výběru

Využíváme ho prakticky denně. Jeho zpracování nám má co nejvíce umožňovat maximální uživatelský komfort. Svým vzhledem by měl zapadat do konceptu místnosti a dotvářet její styl. Řeč je o konferenčním stolku. Dnes si povíme, jak postupovat při jeho výběru.

Konferenční stolky musí vyhovovat našim potřebám

Kde bude konferenční stolek umístěn? Odkud k němu potřebujeme mít přístup? Jak vysoký a široký by měl být? K čemu nám bude sloužit? To jsou základní otázky, které bychom si před výběrem konferenčního stolu měli položit. K podobným nákupům je třeba přistupovat individuálně. Vše má totiž své místo a uplatnění. Nikdo z nás nechce bezúčelně vynakládat své finance. Představte si okamžik, kdy jste si zakoupili krásný konferenční stolek. Jste z něj nadšení nejen vy, ale celá vaše rodina. Postupem času však zjistíte, že vám slouží v místnosti pouze jako doplněk, jelikož ho nemůžete řádně využívat. Podobným situacím lze poměrně snadno předejít.

Proveďte modelovou situaci použití, vše si poznamenejte

Popřemýšlejte nad tím, k čemu vám bude konferenční stůl sloužit. Pravděpodobně již máte místo, kam jej umístíte. Nyní si vytvořte modelovou situaci, při které jej použijete pro odložení, nebo napsání výherních čísel z loterie, či pro uložení věcí, případně pro jiný účel. Odkud potřebujete mít ke konferenčnímu stolku přístup? Jak vysoký by měl být, abyste se k němu nemuseli shýbat? Pamatujte vždy na své pohodlí. Své poznatky si zaznamenejte na papír, abyste při konkrétním výběru konferenčního stolku na nic nezapomněli. Následný výběr bude pro vás o to jednodušší, protože si snadno vyfiltrujete konferenční stolky, které vám vyhovují.

Vybírejte konferenční stůl podle druhu použitého materiálu

Na první pohled se může zdát, že materiál je u konferenčních stolků přeci jen druhořadou záležitostí. Opak je pravdou a vše se znovu odvíjí od účelu použití. Pokud budete na konferenční stůl odkládat nějaké těžší, případně i ostřejší předměty, je vhodné, aby byl vyroben z materiálu, který je odolný proti mechanickému poškození. Takové vlastnosti má například lamino, které je v hojné míře vhodně doplňováno lištami ABS. Naopak jiné materiály mohou zvyšovat atraktivitu konferenčních stolků. Jedním z takových je například konferenční stolek z použitého materiálu dub sonoma, který zaujme svým leskem.

Konferenční stoly jako zářivý šperk místnosti

O tom, že konferenční stolky mají zapadnout do použité stylu ostatního nábytku v místnosti, jsme si již řekli. Pokud máte moderní byt, nemůžete do místnosti vložit klasický konferenční stolek. Na první pohled bude jasné, že konferenční stůl je v místnosti vetřelcem. Vždy je třeba vycházet ze stejného stylu, zároveň je vhodné dbát i na stejné barvy, či barevnou kombinaci. Pak jsou konferenční stoly v daných místnostech opravdovým smaragdem. Můžete si k nim dokoupit i konferenční křeslo a doladit tak místnost k dokonalosti.

Zdroj fotografií: www.home-nabytek.cz

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

NÁBYTEK-BYDLENÍ.CZ

Internetový obchod s nábytkem, e-shop nabízí moderní, designový nábytek všeho druhu.

Další firmy naleznete v katalogu firem