Jarní veletrhy bydlení ABF opět zabodovaly

Dlouho očekávaná událost jarní veletržní sezóny je za námi a zbývá už jen říci, že podle očekávání veletrhy opět zvýšily pomyslnou laťku z loňského roku. Celkem se souboru veletrhů zúčastnilo rekordních 615 vystavovatelů, kteří se představili na celkové ploše 25 500 m. Veletrhy navštívilo 32 135 návštěvníků z řad odborné i laické veřejnosti. I  v  letošním roce nás potěšil velký zájem o  doprovodný program, který obsahoval řadu přednášek, seminářů a setkání s odborníky. Úplnou novinkou, která doplnila sekci DESIGN SHAKER, byla expozice s názvem SCÉNA: Inspirace & Trendy 2014, která unikátní formou představila čtyři světové trendy v designu. Všechny čtyři veletrhy měly také své oceněné exponáty, které získaly cenu GRAND PRIX veletrhů.

FOR HABITAT

počet vystavovatelů: 189
Veletrh bydlení, stavby a rekonstrukcí byl letos již 21. ročníkem a byl tak z celého souboru veletrhem s  nejdelší tradicí. Samostatnou sekci veletrhu tvořil také oblíbený obor BYTOVÝCH DEKORACÍ. Stejně jako na všech veletrzích byla k vidění řada zajímavých novinek, mezi které patřily třeba stěny z živých rostlin firmy Matouš Hydroponie nebo obklady z kokosových ořechů Cocomosaic.

Ocenění GRAND PRIX získaly tyto inovativní stavební prvky:

FOR FURNITURE

plocha: 5635 m2 počet vystavovatelů: 198
Největší veletrh celého souboru věnovaný nábytku a  designu opět představil to nejlepší, co mohou nabídnout přední tuzemští a zahraniční nábytkáři. Novinkou veletrhu byla expozice s názvem SCÉNA: Inspirace & Trendy 2014, která poprvé na českém trhu představila čtyři světové trendy v designu: digitální svět, natural, glamour a retro. Premiérově se na  veletrhu představily např. firmy KARÉ, ULČ FURNITURE, BARRISOL, LB BOHEMIA, RAWA a desítky dalších.

FOR GARDEN

počet vystavovatelů: 145 Veletrh zahradní architektury, nábytku a všech oborů týkajících se zahrad a zeleně určitě nadchnul nejenom zahrádkáře, ale i všechny návštěvníky, kteří si rádi dají záležet na své zahradě. Představila se zahradní studia Living in green, Gabriel, s.r.o., Weiss & Wild, LandART atelier s.r.o., nábytkáři ASKO, HARTMANN či DOPPLER. Zajímavými zahradními doplňky se pochlubily společnosti
FLORAVIL s květinovými mobiliáři a český výrobce firma STOA, která nabízí skvělé zahradní hry pro každou příležitost. Velice zajímavý byl doprovodný program plný přednášek na témata Rodinná zahrada – spolutvůrce krajiny a Trendy při tvorbě zahrad.

FOR OFFICE

počet vystavovatelů: 37

Specializovaný veletrh vybavení kanceláří a  komerčních prostor nabídl, jako jediný specializovaný veletrh v ČR, řadu zajímavostí v oblasti nábytku a informačních technologií. K vidění byly například
společnosti OFFICE PRO, PROFIL NÁBYTEK, KM-SYSTEM, KIMBERLY CLARK či MICROSOFT. Velký úspěch sklidil doprovodný program, který byl věnován informačním technologiím a řízení lidských zdrojů.  Plně obsazená přednáška o využití sociálních sítí, kterou připravila firma INT, s.r.o., svědčí o velkém zájmu návštěvníků.

DESIGN SHAKER – přehlídka designu
Doprovodnou akcí veletrhů byla tradičně výběrová expozice DESIGN SHAKER. Byly zde představeny exponáty vyznačující se neotřelým designem. Z expozic byla perličkou firma LEXON, pro kterou navrhují přední světoví designéři a  která za  poslední 3 roky získala již 5 cen RED DOT DESIGN AWARD. Nedílnou součástí byla stejnojmenná odborná diskuze Design Shaker letos na  téma Je design luxus? Pozvání přijali Klaus W. Göcke (studio Göcke Design), Jan Vacek (studio KDOMÁŽIDLIBYDLÍ), filozof a teoretik umění Petr Rezek, designér Lukáš Vaněk (HANÁK NÁBYTEK) a Tomáš Lukeš (AČN). Moderování se opět ujal architekt a designér Bořek Šípek.

NÁRODNÍ REKORD NA SOUBORU VELETRHŮ
Velezajímavou akci připravila na  své expozici společnost MIXTEE – dovozce ceylonských čajů a  luxusních káv. Pozvala si kreslíře Lubomíra Vaňka, který nakreslil 100 karikatur za  80 minut a 9 vteřin a vytvořil tak nový český rekord, který byl nazván Kolotoč karikatur, protože kresby byly vytvořeny na otočné židli.

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

evri design - Eva Káňová

Dodáváme kancelářský nábytek, bytový a dětský nábytek, školní, kovový a hotelový nábytek, včetně koberců a doplňků.

Další firmy naleznete v katalogu firem