Jak zabezpečit sídlo firmy?

Protřelí lapkové a zloději se už dávno neorientují jen na auta nebo byty. Mnohem častěji je lákají budovy firem, kde cítí šanci na větší lup – ať už finanční, či jiný. Své o tom ví například v Prostějově, kde lupič letos v červnu způsobil majiteli společnosti škodu za více než 1,3 milionu korun. Anebo před časem v Jižních Čechách, kde se jeden snaživec vloupal během dvou měsíců do 120 objektů a bral, na co přišel. Oba případy mají něco společné: lupiči chodili dveřmi.

Blíže je jakoby vábilo špatné zabezpečení objektu. Podnikatelé tak zbytečné přichází o peníze, cennosti, příslušenství i doklady. Opačný efekt naopak mají například obyčejné mříže na oknech nebo kamerový systém. Spolehlivou ochranou je také alarm napojený na bezpečnostní agenturu, kdy pomoc dorazí zpravidla do několika minut. Od něj však může odrazovat příliš vysoká cena.

Často se přitom zapomíná na mnohem nižší, ale zároveň podobně důležitou investici – na bezpečnostní dveře. Přes ty se totiž mnohdy nedokážou dostat ani profesionální zámečníci nebo policisté. Z policejních statistik mimochodem vyplývá, že se zloději do objektů dostávají nejvíce právě dveřmi nebo okny. Po nich následují sklepy či garáže.

Co ale z klasických dveří dělá ty bezpečnostní? Zejména je to pevná a tuhá, nejlépe ocelová konstrukce. Na rozdíl od běžných dveří, které se zamykají pouze v jednom místě, mají bezpečnostní dveře aktivní zasouvací čepy v pěti a více bodech na několika stranách zárubně. Ta by se měla s novými dveřmi obměňovat také.

Dále nemůže chybět cylindrická vložka, jejíž odolnost vůči vylomení či vyvrtání znásobí kvalitní kování. A například nežádoucímu vysazení dveří zabraňují bezpečnostní trny na pantech.

S hutností, kvalitou a množstvím těchto bezpečnostních parametrů souvisí také konečné a certifikované zasazení dveří do jedné ze šesti tříd, přičemž dvě nejvyšší třídy používají zejména banky či armáda. Dveře u nich mohou vážit i 150 kilogramů, pročež se nemusí hodit například do prodejny či kancelářských prostor. Třetí a čtvrtá třída se vyznačuje nižším, ale přesto vysokým až velmi vysokým stupněm ochrany a doporučuje se například do rodinných domů či bytů. Všechny tyto bezpečnostní třídy by měly minimálně půl hodiny odolávat ohni a žáru a chránit před hlukem alespoň do 32 decibelů.

Ceny kvalitních bezpečnostních dveří začínají přibližně na 13 tisících. Pro zajištění celého objektu je tak nutné připravit se na větší investici. Ta se však beze sporu vyplácí. Je přitom záhodné vybírat si ze seriózních a ověřených dodavatelů, kteří zajistí nejen montáž, ale také pravost certifikované bezpečnostní třídy, záruční i pozáruční servis. Těmito atributy se na trhu může pyšnit několik firem. Mezi ně patří například i společnost Pospíšil s více jak dvacetiletou zkušeností v oboru. Ke svým produktům a službám navíc připojuje mnohaletou záruku. Prohlédněte si nabídku instalace bezpečnostních dveří v Brně a okolí.

Před samotným výběrem dveří a dodavatele by se však neměla opomenout jeden často nepřekonatelný problém. Pokud je podnikatel v pronájmu, nesmí tuto výměnu dveří podle občanského zákoníku provést bez vědomí a povolení pronajímatele. V opačném případě by si mohl koledovat o výpověď z nájmu (pokud samozřejmě neříká konkrétní nájemní smlouva něco jiného). Podnikatel by tak platil dveře ze svého, po ukončení nájmu by měl ale nárok na dorovnání.

Pokud vše vyjde, pak nové dveře bezpečně uzavřou cestu ke všem firemním tajemstvím a cennostem a majiteli naopak otevřou prostor ke klidnějšímu spánku.

Zdroj fotografie: www.freeimages.com/photo/459838

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

PROGRESS INTERIOR (pobočka Chrudim IV)

Kuchyňské a bytové studio nabízí luxusní moderní kuchyně, dětský rostoucí nábytek, 3D návrhy, vizualizace, realizace interiérů. Dodáváme kuchyňský nábytek, linky, stoly, židle, obývací stěny, pokoje. Návrhy moderních obývacích pokojů a kuchyní.

Další firmy naleznete v katalogu firem