Jak si zařídit kancelář

Současná doba se vyznačuje vysokým pracovním tempem, kdy si málokdo najde čas a chvíli pro sebe, aby si odpočinul. Z únavy, stresu a podráždění pak často vznikají civilizační choroby, pracovní úrazy či si své problémy přenášíme i do vztahu. Přitom stačí mnohdy málo a můžete sami zabránit pracovnímu zranění či můžete částečně relaxovat přímo ve své kanceláři, k tomu však budete potřebovat správně zařízenou pracovnu.

Velice často docházejí k lékařům spousty lidí s bolestmi hlavy, kloubů či zápěstí. Jaké pak je jejich překvapení, když diagnózou pak bývají problém krční páteře, skoliózy a karpální tunely. Přitom stačí jen správně zvolená židle, která podporuje přirozené postavení páteře. Na bolavá zápěstí hravě pomůže vhodná podložka pod myš, která Vám ulehčí od námahy. Nebojte se investovat i do vybavení, které ulehčí vaší podlaze či koberci. Ideálním řešením v tomto případě bývají plastové podložky pod židle, které budou chránit podlahy od poškrábání a koberce od protlačení, navíc po nich bude židle hladce klouzat a usnadní vám tím pohyb.

Pokud máte problémy se studenými končetinami a potřebujete tepelnou izolaci od země, či jen chcete svůj interiér oživit něčím, co vám zvedne náladu, pořízení kusového koberce na míru je to pravé ořechové. Avšak i zde buďme obezřetní a mějme na mysli všechny možné scénáře, tedy i ten, že je zde možné uklouznutí na koberci. Protiskluzové podložky hravě vyřeší tento problém za vás. Jedná se o tenkou gumovou mřížku, kterou si upravíte na požadovaný rozměr a ten pak vložíte pod koberec a nebudete se již muset bát žádných pádů.

Jestliže vás trápí nečistoty na botách, které si sebou nosíte do pracovny, je na místě uvažovat nad rohožemi na míru. Před vstupem do kanceláře je vhodné umístit rohož na hrubé nečistoty, která očistí vaši obuv od toho nejhoršího a uvnitř, pak lze umístit dočišťovací rohož, která zvládne to, co předešlá ne.

Nejnovější studie zjistily, že poslouchání rádia v práci nás spíše rozptyluje od práce a narušuje naši koncentraci. Daleko vhodnější tzv. „bílý šum“, který je uklidňující a narušuje nepříjemné ticho. V dnešní době se dá pustit online na internetu nebo existují moderní přístroje, které namísto hudby vyluzují právě zmíněný bílý šum.

Méně je někdy více a to platí hlavně u barev na zdi. Pokud chcete být odvážní, raději od toho upusťte. Všelijaké barevné variace, které mohou působit originálně a umělecky nemusí být tím nejlepším řešením pro Vás. Volte raději tlumené, klidné a nerušivé tóny doplněné barevnými prvky jako jsou obrázky apod. Křiklavé a výrazné barvy můžou rozptylovat naši pozornost a odvádět naše myšlenky jiným směrem, naopak mnohdy se doporučuje některé z těchto barev umístit do zasedacích místností, jelikož krátkodobě zvyšují naši pozornost, ale pro vymalování kanceláře, kde trávíme pracovní dobu, to není ideální řešení.

Velikost pracovní plochy je rovněž důležitý faktor ovlivňující dobře odvedenou práci. Snažte se mít na stole jen ty nejnutnější věci a zbytek založený ve stole či polici. Nepořádek a chaos můžou působit vašemu tělu zbytečný stres.
S dobrou náladou jde všechno líp a u práce platí toto pořekadlo dvojnásob. Usnadněte si svůj pracovní den těmito pomocníky, kteří budou šetřit vaše zdraví, čas a ještě vám zpříjemní den.

Zdroj fotografií: www.qrshop.cz

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

JP-KONTAKT, s.r.o.

Dodáváme kancelářský, zdravotnický, dílenský, kovový a školní nábytek.

Další firmy naleznete v katalogu firem