Jak si vybrat levný mobilní telefon?

Apple, Samsung, HTC… tolik značek, kdo se v tom má vyznat? Co by měl můj mobil umět, který vydrží déle a kolik by měl stát? Je to skutečně levný mobil, anebo drahý šunt? Jenom málokdo z nás je odborník na elektrotechniku a moderní technologie a dokáže skutečně říct, jaký přístroj si vybrat. Tento článek vám s výběrem pomůže.Chytrým mobilním telefonům (smartfonům) musím přiznat jednu věc: změnily mi život. Je to jenom jedna malá krabička, ale obsahuje tolik věcí, které každodenně používám:

Díky chytrému telefonu můžu poslouchat hudbu, audioknihy, volat, psát smsky, surfovat na internetu, fotit a natáčet. Když potřebuji, posvítím si mobilní baterkou. Dívám se do mobilu jako do zrcátka, občas si zahraji nějakou hru, čtu na mobilu knihy, dělám si do něj poznámky místo do notesu, používám ho jako diář a protože jsem žurnalista, slouží mi i jako diktafon.

Možná zvažujete, že si taky pořídíte jeden (případně druhý, třetí, nebo já nevím kolikátý). Jak ale vybrat ten nejlepší?

  1. Uvědomte si, co si od mobilu slibujete,
  2. a potom se poraďte s ostatními.

Co potřebuji

Pokud chcete mobil jenom na volání a psaní smsek, nepotřebujete chytrý telefon. Postačí vám stará „cihla“ – je levnější, odolnější a funkční.

Chcete smartfon na čtení? Bude se vám hodit široká obrazovka. Focení? Kvalitní kamera. Surfování na internetu? Lepší je vybrat si telefon s velkým výkonem.

Telefony Nokia jsou slavné pro svoji výjimečnou odolnost. Samsung zase poskytuje zlatou střední cestu – telefony této značky v sobě mají všechno na poměrně slušné, i když ne excelentní úrovni. Apple je značka nerdů – kdo chce být výjimečný, ten má „jablíčko“. Spousta lidí ho miluje a spousta je zarytě proti němu.

Srovnejte ceny

Nejlepší je vyrazit do lokálního obchodu s telefony a poradit se s prodavači – mají přehled a umí poradit. Rovnou od nich ale nenakupujte. Na internetu seženete stejný telefon mnohem levněji.

Cena úplně stejného telefonu se může podle obchodu lišit i o tisíc korun a víc. Podívejte se na stránku Hledej zboží a srovnejte ceny vašeho vysněného telefonu.

Stránka vám nejenom ukáže rozdíl v cenách v jednotlivých obchodech (např. u Samsung Galaxy S III mini je rozdíl v cenách více než 4 000 !), nabídne vám odkazy na jednotlivých e-shopy, kde si můžete levný mobil koupit, ale navíc vám ukáže i uživatelské a profesionální recenze na produkt. Dozvíte si, co si o mobilu myslí další lidé, kteří si zařízení koupili.

Nenechte se napálit vykutálenými prodavači. Chytré telefony jsou levné – když umíte chytře nakupovat.

Zdroj fotografií: mobily.hledejceny.cz

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

PROGRESS INTERIOR (pobočka Chrudim IV)

Kuchyňské a bytové studio nabízí luxusní moderní kuchyně, dětský rostoucí nábytek, 3D návrhy, vizualizace, realizace interiérů. Dodáváme kuchyňský nábytek, linky, stoly, židle, obývací stěny, pokoje. Návrhy moderních obývacích pokojů a kuchyní.

Další firmy naleznete v katalogu firem