Jak napsat životopis, který vás dovede až k pracovnímu pohovoru

„Většina životopisů je vážně směšná,“ stěžuje si kolegyně z personálního, zatímco jí dohořívá cigareta. „Všichni se hlavně rádi učí, nebojí se výzev a jsou skromní.“ Atd. atd., fráze, fráze. Přitom bez kvalitního životopisu se těžko dostává až ke druhému kroku – přijímacímu pohovoru. Pojďte se podívat, jak na tuto metu doběhnout a nenechat se vyautovat nadhazovačem z HR.

Pamatujte si: je tu tisíc dalších zájemců o vaši pozici a mnoho z nich se na ni jistě hodí víc. Takže chcete to místo? V tom případě se odlište od ostatních. Musíte zaujmout.

Nepodceňujte kontaktní e-mail

E-mail je tím, k čemu se personalista dostane ještě dřív než k vašemu životopisu. Nepodceňujte jeho význam!

Jak napsat dobrý e-mail jsme probírali už tady, takže si to jenom rychle shrneme:

  • Vhodné oslovení. Pokud je to jenom trochu možné, zjistěte si, komu píšete, a oslovte personalistu jménem.
  • Krátká informace o tom, kdo jste a proč píšete (jedna až dvě věty).
  • TEĎ POZOR! Napište jeden jediný odstavec o tom, proč by měli přijmout zrovna vás. Dejte si na něm opravdu záležet. Personalista by si měl říct – „ano, o takového člověka stojím“. Ten odstavec musí být krátký, stručný, výstižný a hlavně přesvědčivý. Předem si o firmě něco zjistěte a do e-mailu to zapojte. A nikdy se rovnou neptejte na peníze a zaměstnanecké benefity.
  • Vhodné rozloučení…
  • … a samozřejmě životopis v příloze.

Formální stránka životopisu

Jací jste, o vás nepoví jenom obsah životopisu, ale i jeho forma. Dejte si na ní záležet.
Do formální stránky se počítá i gramatika. Automatické opravy Wordu jsou dobrou pomůckou. Navíc rozešlete životopis i svým kamarádům. Snáze tak vychytáte i ty nejmenší chybičky a navíc získáte dobrou zpětnou vazbu, co ještě se dá na životopisu vylepšit.
A pokud má být vaše CV v angličtině, platí to dvojnásob.

Ano, naplňuji kritéria

Dobře si pročtěte, na jakou pozici se hlásíte. Firma má často požadavky, které musíte naplnit. Když se personalista v životopisu nedočte, že tato kritéria splňujete, zahodí životopis do koše! (Lhát nemá moc smysl – na pohovoru se nedostatek znalostí většinou ukáže.)
Nezapomeňte připojit i všechny další věci, které po vás chtějí – portfolio, životopis v angličtině atd. Nikdo to z vás nebude dolovat, je tu přece tolik jiných zájemců o práci.

Přizpůsobujte

Tohle pravidlo je skoro nejdůležitější ze všeho. Každá firma je trochu jiná, každá pozice vyžaduje něco jiného. Rozesílat životopisy na všechny strany jako šílenec není efektivní. Nahraďte kvantitu kvalitou.
Vyberte si místo, kde byste chtěli být zaměstnaní. Zjistěte si možnosti, vyhledejte si o firmě patřičné informace, nastudujte si něco o člověku, s nímž budete komunikovat. Pak přizpůsobte svůj životopis.
Hlásíte se na kreativní pozici? Potom se nebojte zpracovat kreativně i svůj životopis. Nebo jste datový analytik? Mělo by to být poznat na formě životopisu. Učitel? Nebojte se zdůraznit zájmové aktivity, vzdělání přece neleží jen ve školních lavicích. Hudebník? V tom případě je relevantní vypsat všechny kapely, jejichž součástí jste byli. Atd.
Nebojte se životopis upravovat, zdůrazňovat věci relevantní pro danou pozici. Lidé nevěnují všem částem dokumentu stejnou pozornost. Proto ztučněte to, co chcete, aby určitě našli.

Jak ještě zaujmout

Těch možností je několik. Například:

Fotografie

Je to lidská tvář, co si získává většinu naší pozornosti, a proto osobní fotografie posouvá životopis na vyšší úroveň.
Stejně jako pro životopis platí, že i fotografie by měla být přizpůsobena pozici, na niž se hlásíte. Mělo by vám to na ní slušet (pasová fotografie, na nichž připomínáte uprchlé trestance, není tou nejlepší vizitkou) a mělo by vás jít snadno poznat (takže se vyhněte černým brýlím, nebo fotkám z dovolené, kdy někomu máváte z velké dálky).
Jinak už záleží na pozici. Kreativci a IT technici si mohou dovolit „rozjuchanější“ fotografie než „seriózní“ právníci. I když často zjistíte, že i právníci jsou docela příjemní lidé.
Dobrý tip: určitě máte nějakého známého, který se alespoň na amatérské úrovni věnuje fotografii. Požádejte ho, aby vám vytvořil několik fotografií, které můžete používat k sebeprezentaci.

Zajímavý koníček

Nebojte se zmínit, že děláte nějaký zajímavý koníček. Když bude personalista dělat to stejné, bod pro vás. A když ne, stejně to o vás něco vypoví.
Například jestli se angažujete jako skautský vedoucí, ukazujete, že máte vzdělávací a organizační schopnosti. Horolezci a cyklisté jsou zase spojováni s odhodláním a schopností překonávat překážky, aktivní fotbalista ukazuje týmového ducha. Nepodceňujte, co o vás tyto aktivity řeknou.

Perlička na dortu

Perličkou na dortu jsou pak reference od vašich bývalých zaměstnavatelů. Nikdy nemůže uškodit, když vás váš bývalý šéf vychválí.
Na druhou stranu, papír snese jakoukoliv lež. Protože s tím personalisté počítají, většinou si reference shání sami. Samozřejmě můžete do CV uvést telefonní číslo člověka, který o vás řekne něco pěkného, personalista mu nejspíš zavolá. Jenomže když životopis pošlete na sto míst a vašemu známému pak bude stokrát zvonit telefon… aby na vás ještě nezměnil názor.
Jak z toho vybruslit? Domluvte se s několika bývalými zaměstnavateli, že by vám v případě potřeby poskytli reference, a do CV uveďte položku „reference na vyžádání“. Takto budete mít nad celou věcí lepší kontrolu a vyvarujete se tomu, že někoho bude otravovat záplava telefonátů.

Rada na závěr

Na jedno myslete především: na nic si nehrajte. Pokud se budete vydávat za někoho, kým nejste, tak ve firmě nebudete spokojení, i když místo dostanete.