Firemní sportování, aneb práce hrou

Při sedavém zaměstnání v kanceláři si asi každý z nás alespoň čas od času odskočí po práci zaplavat, zaběhat nebo zacvičit. Pohyb nám přináší uvolnění od stresu, snadno tak předcházíme zdravotním problémům a je to skvělá náplň volného času. Možná, že občas dokonce chodíte sportovat s kolegy po práci, ale i už i zaměstnavatelům dochází, jaké přínosy může sport mít pro pracovní sféru. Firemnímu sportování se daří a není důvod, abyste se k tomu s vašimi spolupracovníky nebo zaměstnanci nepřidali.

Firmy si naštěstí začínají stále více uvědomovat, že sport se může stát jedinečným nástrojem pro rozvoj lidských zdrojů, týmové spolupráce a sportovního ducha. Ty posléze povedou i k lepším pracovním výkonům a spokojenosti zaměstnanců. Pokud vás ještě stále nenapadá ten pravý důvod, proč se do firemního sportování pustit, dáme vám jich hned šest:

6 důvodů pro podporu firemních sportovních týmů

  • podpora zdravého životního stylu zaměstnanců
  • společenská odpovědnost firem – aktivity v oblasti sportu a zdraví
  • pozitivní business networking – zisk užitečných kontatků a přátel z jiných firem
  • posílení vztahu zaměstnanců k firmě
  • forma teambuildingu – budování vztahů mezi zaměstnanci
  • přenesení fair play chování do prostředí podnikání

Sportuji, tedy jsem

O tom, že firemní sport patří k fenoménům současnosti, svědčí i to, že v České republice fungují hned dvě organizace, které tyto aktivtiy zastřešují. Český svaz firemního sportu a Asociace firemních sportů a zdraví jsou občanská sdružení, která propagují hlavní cíle firemního sportování (viz. výše). K těmto aktivitám získávají stále nové účastníky a pořádají pro ně turnaje, soutěže i sporotvní hry o několika disciplínách. České sportovní organizace dále spolupracují se zahraničím. Díky jejich členství v Evropské federaci firemního sportu se můžete se svým pracovním kolektivem zúčastnit Evropských firemních sportovních her.

Kancelář není jediným hřištěm

Tak zní motto Firemního Sportfestivalu, který Český svaz firemního sportu pořádá už letos v září. V termínu 4. – 6. září se v Praze sejdou všichni amatérští sportovci, kteří budou chtít porovnat své síly i mimo kancelář. Připravte se, že na Firemním Sportfestivalu budete mít možnost soutěžit i v populárním laser game, voljbalu, nohejbalu, šipkách nebo stolním tenisu.

Staňte se firemními olympioniky

Mimo všech turnajů a setkání pořádá Asociace firemních sportů a zdraví jednou ročně také České sportovní firemní hry, které jsou oprávněně považovány za firemní olympiádu. Vždyť na letních hrách týmy porovnávají síly v atletice, golfu, beach volejbalu, jízdě na raftu, lukostřelbě, rybaření nebo tenisu. V zimě firemní sportovci zápolí v lyžování, snowboardingu, curlingu, squashi, hokeji, futsalu nebo rychlobruslení. Připravte se na tvrdou a zkušenou konkurenci, protože posledních Českých sportovních firemních her se zúčastnilo 25 týmů a 228 sportovců.

Spojte síly

Začněte se na České sportovní firemní hry připravovat včas, protože ty další – letní – se uskuteční v termínu 16.5. – 18.5. 2015. Mimo sportu a zápolení mezi přihlášenými firmami se těště i na zajímavé hosty ze světa sportu. Předchozí ročníky firemních sportovních her navštivili například horolozec Radek Jaroš, atletka Zuzana Hejnová, veslař Ondřej Synek nebo běžkyně Denisa Rosolová. Připraveno pro vás bude také kvalitní sportoviště, protože tzv. firemní olympiáda se už odehrála ve sportovních areálech v Liberci, Novém Městě nad Metují nebo v Malé Skále.

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

FORM Intriéry

Navrhujeme a realizujeme atypické interiéry, komerční firemní prostory, recepce, kanceláře.

Další firmy naleznete v katalogu firem