V domácí kanceláři bude vše podle vás

Jediné dva rozdíly mezi domácí pracovnou a kanceláří ve firmě jsou v tom, že v zaměstnání si konkrétní místo výkonu své práce nevyberete, ale vše se hradí z firemních peněz. U domácí kanceláře je to právě naopak. Dle vlastních možností si zařídíte místo, kde budete moci úřadovat ve dne v noci. O vlivu pracovního prostředí na samotný výkon toho bylo napsáno už dost. A přesně z toho důvodu byste k tomuto kroku měli přistoupovat zodpovědně.

Kdo má židli…

Stará známá pravda neplatí pouze o bydlení, ale i o práci. Bez nábytku se neobejde žádná správná kancelář, a to ani ta domácí. Minimálně stůl a židli využijete bezezbytku. Pokud vás nemají různé výzkumy a data o správném vybavení kanceláře odradit hned od začátku jejího zařizování, poradíme vám několik základních ergonomických pravidel. Židli a stůl byste měli uvést do takové polohy, aby vaše nohy při sedu svíraly pravý úhel. Podle toho se řídí nastavení výšky sedáku vůči desce stolu, která by měla být ve výšce mezi 65-70 cm od podlahy.

V dobrém světle

Vedle běžného kancelářského vybavení je potřeba myslet i na celkové působení pracovního prostředí. Atmosféru v domácí pracovně můžete ovlivnit barvami, které podpoří vaše pracovní nasazení (žlutá, červená, modrá). Pokud si netroufáte na barevné zdi nebo nábytek, můžete to dohnat pestrobarevnými kancelářskými potřebami a interiérovými doplňky. Barvy na nás působí i podle toho, v jakém světle je vnímáme. Bez denního světla by nikdo dlouho pracovat nevydržel, ale když už se stmívá, je třeba si na práci posvítit. Dejte proto přednost výškově nastavitelnému a směrovatelnému světlu, díky kterému si nebudete nikdy stínit. Ideální je kombinace závěsných a stolních svítidel.

Drobnosti do kanceláře

Až si vybudujete vhodný domácí prostor pro práci, nezapomeňte na užitečné maličkosti, jakými jsou pořadače, psací potřeby nebo poznámkové bloky. Každý se časem přesvědčí, že drobnosti, nad kterými by leckdo mávl v kanceláři nebo doma rukou, jsou v běžném provozu nepostradatelné.

Zdroj fotografií:  potrebyprokancelar.cz

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

PROVITA, s.r.o.

Nabízíme kancelářské, školní potřeby, ochranné pracovní oděvy, papírovou hygienu, tabelační i xerografický papír, drogistické výrobky, pokladní i faxové roličky, pásky do laserových i jehličkových tiskáren.

Další firmy naleznete v katalogu firem