Díky VímKdeBydlím.cz se zbavíte otravných sousedů už navždy

Možná se vám to už taky někdy stalo:  nastěhovali jste se do krásného domku a těšili se na pohodlné bydlení. Večer jste pak nemohli usnout kvůli štěkání psů, druhý den vás rušili opilí výrostci z okolí, třetí den vás probudilo letadlo a navíc jste ráno zjistili, že si ve vašem vjezdu zaparkoval auto soused. Naštěstí je tu způsob, jak podobným nepříjemnostem předejít – portál VímKdeBydlím.cz.

Stěhuji se do nového bytu, takže už nějakou chvíli procházím všechny realitky v dosahu. Přitom jsem zjistil, že existuje jedna věc, s níž mi realitní agenti neporadí. Jakkoliv mi o bytu řeknou první poslední, žádný z nich neví, jací jsou sousedi a jak se bydlí v okolí. Naštěstí jsem narazil na portál, který mi s tímto problémem pomohl.

Jak to funguje

VímKdeBydlím.cz je komunitní portál, na němž lidé sdílejí recenze bydlení v různých ulicích v Česku i na Slovensku. Funguje jednoduše – stačí do vyhledávače zadat adresu, která vás zajímá. Pokud na to místo už někdo napsal svoji recenzi bydlení, okamžitě ji uvidíte.

Tak se například dozvíte, že ulice Dělnická ve Zdicích je:

Klidná oblast v krásné přírodě. Spousta hospod, obchodů. Do Prahy 20 minut autem, autobus jezdí skoro každých 30 minut, vlak každou hodinu. Mínusem je akorát neschopnost města cokoli opravit pořádně. Například ulice Dělnická dostala krásný nový betonový povrch jenom asi do 3/4 její délky. Zvláštní.“ Na recenzi může každý reagovat, takže na jedno místo můžete dostat více názorů.

Navíc se na portálu nemusíte registrovat. Pokud sami chcete vložit recenzi bydlení, stačí napsat adresu místa a kliknout na tlačítko „vložit novou recenzi“.

Co si o portálu myslím

VímKdeBydlím.cz je komunitní nekomerční portál. Čím víc lidí do něj napíše své názory, tím lépe bude fungovat a tím více lidem může pomoc. Jeho velkou výhodou je, že se na stránky nemusíte registrovat.

Nestojí vás ani korunu a navíc vás nikdo nebude spamovat. Stránky mají krásný a přehledný design a vyhledávač funguje na jedničku (i když jenom, pokud máte otevřenou mapu na hlavní stránce). Položek menu je podle mě zbytečně moc, ale i tak v nich jednoduše orientuje – takže osobně doufám, že na portál začne chodit více lidí, kteří budou přidávat své recenze. Mnoha lidem to může pomoct.

Zdroj fotografií: vimkdebydlim.cz

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

PEŠKA - židle a křesla, s.r.o.

Vyrábíme židle, křesla a kancelářské židle.

Další firmy naleznete v katalogu firem