Díky přehledným archivačním krabicím budete vždycky vědět „kam s ním“

„Tohle si schovej,“ podala mi účetní dohodu o pracovní činnosti. „Budeš to potřebovat, až budeš podávat žádost o důchod.“ Zakoulel jsem očima. Je mi dvacet čtyři, vždyť já se důchodu nedožiju! Ale co když ano? Dva roky pracuji na DPČ, to by při žádosti o důchod mohlo znamenat pěkných pár korun. Začal jsem si rvát vlasy při pomyšlení, kolik pracovních smluv jsem už poztrácel…I v internetově době platí, že co není černé na bílém, podepsané a orazítkované, to jako by ani nebylo. Všechno musíte dokládat originály, anebo notářsky ověřenými kopiemi. Tady jde o peníze, a i když jsou v životě důležitější věci, ani tahle není k zahození.

Jako malý jsem se divil, na co máma potřebuje úložné archivační krabice. Náš byt byl malý, tak je skladovala ve skříni v mém pokoji. Jenom mi zabíraly místo!

Ještě později mě donutila pořídit si vlastní archivační desky. Nabídla se, že mi pořídí přehledné archivační boxy, jaké používali u nich v kanceláři. „K čemu?“ vysmál jsem se jí, a začal si dokumenty skladovat, kam se mi to hodilo. A tak jsem ztratil svůj záruční list na notebook.

Díky archivním boxům si uděláte pořádek v dokumentech

Na každém rohu dostáváte spoustu důležitých dokumentů. Začne to rodným listem, pokračuje vysvědčením a certifikáty, přibyde záruční list na počítač, boty, mobil, sluchátka, nové tričko, následují pracovní smlouvy, půjčky atd.

Papíry se množí. A papír je křehký. Snadno se rozmočí, shoří, pomačká, potrhá nebo zakope pod postel.

Zmatky nastávají při úklidech, malování, přestavování bytu i stěhování. Při jednom generálním úklidu jsem málem vyhodil maturitní vysvědčení, které se mi zatoulalo mezi staré táborové diplomy.

Krabicový systém funguje. Funguje u malých dětí, které jsou si díky němu schopny udržet pořádek v pokoji. Funguje v malých i velkých firmách, které jsou schopny zvládat tuny papírů na skladování jenom díky přehledným archivačním boxům. Fungují při stěhování – dobře popsané krabice vám ušetří spoustu nepříjemností. A fungují i v normálním životě. Protože každý člověk musí skladovat spoustu dokumentů. A jenom, když je má přehledně roztříděné, bude je schopen využít i v budoucnu.

Nevíte, kde hledat? Zkuste třeba archivní boxy z centum-krabice.cz.

Zdroj fotografií: www.centrum-krabice.cz

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

A.W.Faber - Castell Česká republika, spol. s r.o.

Nabízíme značkové školní a kancelářské potřeby.

Další firmy naleznete v katalogu firem