Bez flipchartu se vaše pracovní porada rozpadne na kusy

Vždycky jsem se divil, proč mí manažeři ještě využívají flipcharty, nástěnky a další předpotopní vynálezy. Je přece 21. století, máme k dispozici tolik digitálních nástrojů, kterými by je šlo nahradit. Tak jsem se trochu poptal učitelů, koučů a psychologů… a byl jsem velice překvapen.

Nejdůležitějším lidským smyslem je zrak. Podle vědců získáváme 70 až 90 % všech informací očima, a proto je důležité všechno vizualizovat. Díky tomu nám také pomáhají grafy, nákresy a různé prezentace. A ke správné prezentaci potřebujete správné pomůcky.

Proč počítač nestačí

Pro masové publikum má smysl používat počítačovou prezentaci – v PowerPointu, Prezi či v čemkoliv jiném, co vám vyhovuje. Digitální svět má ale jednu velkou nevýhodu – nedá se ho dotknout. Jakmile si člověk na něco může sáhnout, lépe si to udrží v paměti. Pokud něco sám napíše, musí nad tím chtě nechtě přemýšlet. A to je důvod, proč v každé kanceláři najdete flipchart nebo magnetickou tabuli (whiteboard). Ať už něco ukazujete svým zaměstnancům, nebo prezentujte potenciálním obchodním partnerům nový projekt, tyto pomůcky zvyšují vaše šance na dosažení požadovaného výsledku.

Flipchart a magnetická tabule jsou ideální hlavně na firemní brainstorming, přípravu plánů, ale i na učení nových věcí. Není nic lepšího, než vyvolávání spolupracovníků k tabuli. Že vám to přijde jako ze základní školy? Jenže ono to funguje.

V okamžiku, kdy je člověk donucen stoupnout si před své kolegy a něco napsat, rozproudí se mu krev, okysličí mozek a kvůli nervozitě se mu do krve vyplaví adrenalin. Jakmile se posadí zpátky na židli, bude mnohem pozornější než před chvílí. I ty nejzajímavější digitální prezentace posluchače otupují. Nevyžadují od něj žádnou aktivitu. Jakmile ale prezentaci vtáhnete do reálného světa, hned je to o něčem jiném.

Nezapomínej

Ve staré práci jsme každé ráno začínali poradou. Na nástěnku jsme umístili lístky s našimi úkoly. „Proč?“ ptal jsem se manažerky. „To stejné můžeme udělat online.“ „A budeš to mít pořád před očima?“ opáčila. Ne, neměl bych. Zato korkovou nástěnku se svými úkoly jsem viděl pokaždé, když jsem šel na záchod. Ihned mi připomněla, kolik toho ještě musím udělat.

Firma Jansen-display.cz zajišťuje dodávky kancelářského vybavení v 7 evropských zemích. Ve svém sortimentu má širokou nabídku produktů včetně stojanů, nástěnek, vitrín, flipchartů a whiteboardů. Takže určitě je z čeho vybírat.

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

Luxusní-pera.cz

Internetový a kamenný obchod, specializující se na luxusní psací potřeby od předních světových značek, jako je Parker, Waterman a Online.

Další firmy naleznete v katalogu firem