10 nejlepších zaměstnavatelů z oblasti IT

Máte perfektní znalosti v IT a přemýšlíte, v které firmě by vás mohli patřičně docenit? Podívejte se na seznam 10 nejlepších zaměstnavatelů v oblasti IT a vyberte si firmu, která vám nabídne ty nejlepší podmínky.

1. Google

Kdo by neznal Google. A přitom existuje jenom 15 let – a i po těchto patnácti letech se v něm většina jeho zaměstnanců (97 %) cítí dobře a věří, že jejich manažeři jsou čestní a etičtí. Na zaměstnance Google čekají kavárny, čistírny, bowlingové dráhy a mnoho dalšího, všechno navrženo tak, aby si lidé mohli odpočinout a pomáhat si navzájem. Přece jenom, v Google se pracuje 24 hodin denně.

2. SAS

SAS se zabývá analýzou dat. Působí v 57 zemích světa. Její zaměstnanci na SASu nejvíc oceňují, že se snaží najít rovnováhu mezi jejich pracovním a soukromým životem. Když potřebujete den volna, bez problémů ho dostanete. Firma má navíc k dispozici celé oddělení, které radí zaměstnancům s jejich životy, výchovou dětí, sny, prostě se vším, s čím za nimi přijdou.
I samotné sídlo firmy je překrásné – na ploše 900 aktů najdete lesy, golfová hřiště, tenisové kurty a 4 tisíce soch. Uvnitř najdete i zdravotní centrum, posilovnu, kadeřnictví, maséra, několik bufetů, pěší a cyklistické stezky, zaměstnanci mají ranní snídani zdarma a ještě mnoho dalších výhod.

3. World Wide Technology

Firma WWT se zaměřuje na komerční, vládní a telekomunikační sektor. Pomáhá s plánováním, zadáváním veřejných zakázek a implementací IT produktů. Podle zaměstnanců je na WWT nejlepší, že vám dá pocit, jako byste byli součástí jedné velké rodiny. 95 % z nich říká, že si můžou vzít volno pokaždé, když ho potřebují.
Každé září jsou zaměstnanci pod velkým tlakem, protože velká část zisku firmy leží právě na tomto měsíci. Práce začíná brzy, končí pozdě a lidé pracují i o víkendech. Firma se jim snaží práci zpříjemnit, jak je to jenom možné: obědy zdarma, Nintendo a další hry o přestávkách atd. Na konci roku pak všichni společně oslavují.
Co je však ještě důležitější než benefity samotné, tak pocit, že si manažeři váží jejich práce.

4. NetApp
NetApp je společnost zabývající se zpracováním, úschovou a ochranou elektronických dat. Svým zaměstnancům poskytuje přímé odměny za dobře vykonanou práci. 9 z 10 zaměstnanců má pocit, že je za svoji práci dobře placeno.
Firma klade velký důraz na rovnost všech. Zaměstnanci NetAppu mají pocit, že mohou být sami sebou a nehledě na to, jakou pozici zastávají, manažeři s nimi zacházejí jako se sobě rovnými. Můžou s nimi mluvit naprosto o čemkoliv. Ředitel firmy sedí ve stejné místnosti se zaměstnanci, chodí s nimi na oběd a nechává se oslovovat prvním jménem. Různé oslavy a párty, ať už celofiremní, nebo jenom týmové, jsou samozřejmostí.

5.  Salesforce.com
Tato americká firma nabízí software zákaznické podpory pro malé a střední firmy. Začala jako star-up a přátelská atmosféra start-upu v něm zůstala – jenomže teď má hodnotu miliard.
Hlavním tajemství úspěchu Salesforce je skvělý tým. Noví zaměstnanci musí projít týdenním boot campem (intensivním tréninkovým programem) a dobrovolničit v lokální charitě. Pokud by chtěli pomáhat jako dobrovolníci i během roku, mohou si vzít až 40 hodin placeného volna. A firma přispívá i celou řadou dalších věcí potřebným.
Ale abychom udělali odklon od dobročinnosti – 9 z 10 zaměstnanců má pocit, že jsou dobře placení.

6. Intuit

Intuit vytvořil software na správu financí, účetnictví a daní, který využívají malé firmy, účetní i banky. Firma se řídí motem: We Care and Give Back, tedy Staráme se a dáváme zpět. Dodržuje to nejen vůči zákazníkům, ale i vůči svým zaměstnancům.
Nový zaměstnanec má 30 dní, kdy nemusí na ničem pracovat a jenom se rozkoukává. Každý pracovník si taky může vytvořit vlastní miniprojekt na zlepšení a inovaci firmy, jemuž může věnovat až 4 hodiny týdně. Lidé z Inuitu si chválí i velké odměny, roční školné ve výši 5 000 dolarů, rodičovské dávky, dovolené, záložní péče o děti, skupinu na podporu zaměstnanců a další benefity.

7. Ultimate Software

Ultimate Software nabízí software, který pomáhá s péčí o lidi (včetně HR, výplat a hledání talentů). Firma pamatuje na to, že nejenom manažeři si zaslouží pořádnou dovolenou. A tak má každé z oddělení firmy možnost vyjet na výlet a navštívit s celou rodinou třeba Bahamy nebo Disneyland.
Každý nový zaměstnanec získává část akcií společnosti – o to víc je pak motivován k práci. Ultimate Software za něj navíc platí veškeré zdravotní výdaje.
Společnost má i vlastní basketbalové hřiště, míčky k žonglování, Wiička a mnoho dalšího. 97 % zaměstnanců má pocit, že pracují na skvělém místě. Společnost také sponzoruje koktejlové dýchánky, karaoke soutěže, narozeninové oslavy a nabízí i „únikovou místnost“, kam si můžou jít zaměstnanci odpočinout.
Aby si společnost udržela konkurenceschopnost, může si každý vytvořit vlastní projekt, jemuž může věnovat až 48 hodin. Má to jedinou podmínku – projekt musí korespondovat s cíli společnosti.

8. TEKsystems

TEKsystem poskytuje IT profesionály druhým společnostem. Jakkoliv je firma profesionální, zaměstnanci si v ní užijí spoustu srandy – na tom se shodne 98 % jejích zaměstnanců. Když do firmy přijde nováček, zatančí svůj vstupní tanec, zatímco ho ostatní povzbuzují. Mnoho z nich se poté objeví na YouTube. Když je někdo povýšen, oslavují všichni. A pokud potřebujete lépe vybalancovat pracovní a osobní život, můžete přejít na alternativní pracovní program.
Jakkoliv si lidé užívají pracovní prostředí, skvělý kolektiv i své manažery, čtvrtina z nich má pocit, že by se firma mohla postarat o jejich zdravotní výdaje.

9. FactSet Research Systems Inc.

FactSet poskytuje informační databázi o lidech z finančního odvětví. Shánění velkého množství informací vyžaduje tvrdou práci. Přesto jsou zaměstnanci FactSetu povzbuzováni k tomu, aby nezanedbávali svůj osobní život. Firma se jim snaží všemožně vyjít vstříc. Když to potřebují, můžou pracovat v kterékoliv z poboček firmy, nebo z domu. Firma pokrývá léčebné výlohy všech zaměstnanců i jejich rodin a dotuje stravování pro každého zaměstnance. Od pondělí do čtvrtka mají navíc obědy zdarma.

10. Autodesk Inc.

Autodesk vytvořil software pro 3D design, strojírenství a zábavu. Jeho zaměstnanci si užívají mnoho pěkných benefitů – placené týdenní volno mezi Vánoci a Novým rokem, zdravotní benefity, pojištění pro své domácí mazlíčky, kancelář, do které můžou psi, osobní dárky a mnoho dalších. Co ale zaměstnanci milují nejvíc, je 6 týdenní placené volno jednou za čtyři roky. Přesto se jim po práci stýská. Proč? Protože jsou hrdí na to, co jejich firma dokázala.