10 nejlepších zaměstnavatelů v oblasti obchodu

Jste obchodníkem tělem i duší a záměrně vyhledáváte adrenalin spojený s uzavíráním transakcí a smluv? Jako zkušený pracovník jste jistě už přišel na to, že peníze jsou potřeba, ale nejsou v práci tím jediným. Pokud hledáte zajímavou práci a zaměstnavatele, který se o své lidi dokáže postarat a odměnit je různými způsoby, čtěte o těch nejlepších z obchodní branže.

Johnson & Johnson

Americká farmaceutická firma má po celém světě rozptýleno okolo 120 000 zaměstnanců. Johnson & Johnson produkuje léky, prostředky první pomoci, hygienické pomůcky, potřeby pro péči o dítě, pleť a oči. Společnost má globální postavení na světovém trhu a přesto si od zaměstnanců nedrží odstup. Pracovníci mají možnost využít servisu firmy, který jim zajistí péči o domácnost, postará se o čistírnu i vrácení knížek do knihovny. Johnson & Johnson jako typická rodinná firma klade důraz na odpovídající hodnoty, proto mimo jiné nabízí hlídání dětí v mateřských centrech. Díky vidině kariéry a péče o zaměstnance se firma pravidelně umisťuje v první dvacítce nejzajímavějších zaměstnavatelů pro mladé lidi.

General Mills

Produkty jedné z největších potravinářských společností na světě pronikly do více než stovky zemí. V tuzemsku jsou známé například její značky potravin Yoplait, Cheerios nebo Pilsbury. General Mills svým zaměstnancům nabízí flexibilní pracovní uspořádání od pružné pracovní doby až k volbě pracovního místa v kancelářích firmy. Společnost také už přes třicet let zajišťuje svým zaměstnancům wellness programy na pracovišti. Nováčkům pak potravinářský gigant hned po nástupu nabízí nárok na tři týdny placené dovolené. 86% pracovníků je přesvědčeno, že General Mills je dobrým zaměstnavatelem a místem pro jejich práci.

eBay

Jako jeden z největších světových online tržišť umožňuje lidem v kterékoli zemi pořídit a prodat věci, které chtějí. eBay má téměř 150 milionů aktivních odběratelů, mezi nimiž najdeme konkrétní zákazníky i malé a střední podniky. Tržiště existuje od roku 1995 a od té doby si dokázalo u lidí z oboru udělat dobré jméno. eBay patří k těm společnostem, které inovacím a obchodnímu růstu  přizpůsobují i pracovní prostředí. I z toho důvodu jsou kanceláře eBay moderní, barevné a hravé, což mají zaměstnanci rádi. Firma svým pracovníkům mimo to umožňuje mobilitu a flexibilní pracovní podmínky, které usnadní lidem skloubit pracovní a osobní život.

P&G

Procter and Gambel je celosvětovým hráčem v produkci spotřebního zboží se zaměřením na kosmetiku, drogerii a hygienu. Společnost se pravidelně umisťuje v první desítce nejatraktivnějších zaměstnavatelů pro mladé lidi, od kterých požaduje vzdělání a nabízí jim praxi a růst. O své zaměstnance se P&G stará od prvního dne. Až na dva roky jim zajistí ubytováni nebo dotuje dojíždění, nabízí možnost cestování, růst mezinárodní kariéry a volbu dlašího směřování zaměstnance v rámci firmy. To vše je samozřejmě doplněno bohatým systémem benefitů a péčí o pracovníky.

MARS

Americká rodinná firma MARS se už více jak sto let zabývá produkcí potravin, nápojů, čokoládových výrobků a produktů pro zvýřata. Pod jejím vedením fungují zavedené značky jako Orbit, M & M’S, Uncle Ben’s nebo Chappi. Společnost má 70 000 zaměstnanců a ročně dosahuje obratu 30 miliard dolarů. Úspěch této potravinové značky stojí na pěti principech – kvalita, zodpovědnost, vzájemnost, účinnost a svoboda. MARS aktivně podporuje úspěch svých zaměstnanců prostřednictvím vzdělávacích kurzů ve 22 jazycích, které jsou zaměřeny na osobní rozvoj i celoživotní vzdělávání. Společnost MARS i díky těmto snahám a úspěchům patří do žebříčku stovky nejatraktivnějších zaměstnavatelů na světě.

Kimberly-Clark

Hygiena je hlavním zájmem americké společnosti, která do celého světa distribuuje svoje čistící a hygienické výrobky. Kimberly-Clark je jedním z těch zaměstnavatelů, který klade důraz na nové zaměstnance a učí je své firemní kultuře. Každý nováček tak první den obdrží e-mail od svého mentora, který obsahuje informace o práci ve firmě, všechna přístupová hesla a různé rady jako symbolický klíč pro práci v Kimberly-Clark. Průměrný věk zaměstnanců je 39 a celých 29 % žen je ve vedoucích pozicích. Z důvodů nejrozmanitějších přístupů a pohledů na práci klade Kimberly-Clark důraz na rozmanitost svých pracovníků, jejich zkušeností a osobních preferencí. Firma v tom vidí velký potenciál pro vývoj svých produktů.

Diageo

Globální společnost původem z Velké Británie je předním výrobcem alkoholických nápojů různého typu a značek. K celosvětově nejznámějším patří pití Baileys, Captain Morgan, Johnnie Walker, Smirnoff nebo Guiness. Není tedy divu, že heslem společnosti Diageo je oslava života každý den a kdekoliv. Vzhledem k tomu, že pro řadu zaměstnanců je práce pro Diageo celoživotní záležitostí, umí se jim jejich zaměstnavatel náležitě odměnit. Pracovníkům nabízí programy na podporu a účast firmy na zdravotní péči, pojištění a různé asistenční a servisní služby pro vyvážení jejich profesního a osobního života.

PepsiCo

PepsiCo už přes sto let cílí na chutě svých zákazníků. Mezinárodní společnost se zabývá produkcí nápojů a potravin, z nichž k nejznámějším značkám patří Pepsi, 7UP, Lay’s a přes deset let také Toma. Druhá největší potraviářská značka na světě má 300 000 zaměstnanců a z toho 31% žen v řídících pozicích. Sami zaměstnanci říkají, že PepsiCo je nejprve vnímá jako lidi, kteří mají svůj osobní život, a až potom jako pracovníky. Protože firma na zěmstnance klade vysoké nároky, snaží se na druhou stranu o rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem. Daří se jít o díky podmínkám, které umožňují profesní i osobní rozvoj každého zaměstnance, podle jeho přání a potřeb. PepsiCo se snaží osobní cíle svých zaměstnanců integrovat do cílů a záměrů pracovních týmů i celé společnosti.

SC Johnson

Americká společenost s více jak stodvacetiletou tradicí je jedním z předních výrobců značkových produktů pro domácnost. SC Johnson je známý především čističemi Duck, Mr. Muscle nebo odpuzovači Raid. Firma se svými produkty snaží rodinám usnadňovat péči o domácnost. Zaměstnanci rodinného podniku jsou s pracovními podmínkami víc než spokojeni, protože vedení zavedlo atraktivní formu dalšího odměňování a oceňování pracovníků. Za konkrétní odvedenou práci nebo úspěšně splněný úkol může nadřízený zaměstnanci díky speciálnímu systému na místě udělit finanční bonus ve výši od 10 do 500 dolarů, který se mu automaticky přičte k výplatě. Sami zaměstnanci si chválí přívětivé pracovní prostředí, které nazačíná až za dveřmi kanceláře, ale už přátelským přivítáním s vrátným.

Mattel

Americkou společnost, vyrábějící hračky od roku 1945, ve světě nejvíce proslavily panenky Barbie pro holčičky a autíčka Matchbox pro kluky. V současnosti má firma necelých 30 000 pracovníků, jejichž děti milují práci svých rodičů. Zaměstnanecké slevy na produkty Mattelu jsou totiž samozřejmostí. Mattel však mimo výroby hraček a her zasvětil své poslání i péči o rodiny a především děti svých zaměstnanců. Prostřednictvím neziskové organizace nabízí Mattel svým zaměstnancům příležitost stát se dobrovolníkem. Mattel dokonce finančně podporuje adopce dětí a stará se o děti v nouzi.

 

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

PROGRESS INTERIOR (pobočka Chrudim IV)

Kuchyňské a bytové studio nabízí luxusní moderní kuchyně, dětský rostoucí nábytek, 3D návrhy, vizualizace, realizace interiérů. Dodáváme kuchyňský nábytek, linky, stoly, židle, obývací stěny, pokoje. Návrhy moderních obývacích pokojů a kuchyní.

Další firmy naleznete v katalogu firem