Zlepšeme kancelář i efektivitu zaměstnanců

Stejně tak jako na člověka v práci působí kolektiv spolupracovníků, působí na něj i prostředí, ve kterém pracuje. To jej může ovlivňovat negativně či pozitivně a následně, se tyto pocity projeví i na efektivitě jeho práce.  Pokud tedy chceme, aby práce zaměstnanců byla efektivní a kvalitní, jeden z aspektů, které musíme splnit, je funkční a útulné pracoviště.

Začněme tedy doslova od podlahy. Ať už máme na zemi linoleum, plovoucí podlahu nebo dlaždičky, nikdy není na škodu na zem položit kusové koberce v libovolné velikosti, popřípadě alespoň rohože před dveře. Nejen, že rohože plní funkci čistící, ale zároveň kancelář zdomácní, zútulní a jindy na první pohled studenou zem oteplí, tak jako i celý zbytek místnosti.

Jednou z nejdůležitějších věcí je ovšem pracovní nábytek. Samozřejmostí je dostatečně velký pracovní stůl s dostatkem úložného a odkládacího prostoru.  Dalším užitečným nábytkem, který je potřebný a určitě ho využijete, jsou skříně a nástěnné police. Nejužívanější police jsou tzv. skládací pulty.  Chcete-li do kanceláře dodat trošku designu, můžete použít police obdélníkové. Ty jsou dostupné v dřevěném i plastovém provedení.

Za předpokladu, že máte nepřeberné množství klíčů, které se Vám neorganizovaně válí v šuplíku, a pokaždé musíte hledat ten, co zrovna potřebujete, řešením je hliníková klíčová schránka. Každý klíč má zde své místo, čímž si ušetříte čas i nervy.

V neposlední řadě je třeba sladit barvy nábytku tak, aby nebyl „každý pes jiná ves“. Každá barva navíc na člověka působí jinak, například hnědá je barva jistoty a pořádku, žlutá zase barvou souladu a harmonie. Barevná kompozice kanceláře pak může působit pozitivně nejen na zaměstnance, ale také na klienty.

Zdroj úvodní fotografie: www.doplnkydomu.cz

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

LUCA CZ s.r.o.

Nabízíme komplexní návrhy a realizace pro kancelářské interiéry.

Další firmy naleznete v katalogu firem