Výsledky soutěže Stavba roku 2012 dokazují, že u nás existují moderně a kvalitně navržené kanceláře

Řeč bude dokonce o celých kancelářských a administrativních komplexech, které vyrostly v centrech velkých měst nebo naopak doslova na zelené louce. Nové projekty se u nás dokončují téměř každý den, a přesto jen málo z nich umí svým uživatelům nabídnout patřičný komfort a dokáže naplno využít svého potenciálu. Podobné firemní a administrativní stavby navíc v mnoha případech nepřináší nic nového ani svému okolí, které v jejich blízkosti žije. Podívejte se spolu s námi na pozitivní příklady současné české architektury.

Jít příkladem

To je jeden z hlavních cílů každoročního vyhlašování nejlepších architektonických realizací. Stejně, jako my dnes obdivujeme kvalitní a nadčasové stavby staré sto let, se i dnešní architekti snaží po sobě zanechat něco trvalého. Soutěž Stavba roku se vyhlašuje od roku 1992. Její princip je jednoduchý a patrně funguje lépe, než řada jiných. Realizace za uplynulý rok se nezařazují do jednotlivých kategorií. Tím pádem se na jedné úrovni porovnávají novostavby, rekonstrukce i revitalizace. Soutěž není omezena ani typem stavby. V nominacích najdete bytové jednotky, podnikové i technické stavby. Pět vítězů vždy vybírá odborná porota. V září dostává příležitost i veřejnost a může hlasovat v rámci dalšího oceňování staveb.

Stavba roku 2012Láska na první pohled

Administrativní budova stojící v pražských Nuslích je situována do městského bloku a navíc se nachází v ochranné zóně památkové rezervace. Architekti obdrželi jednu z cen Stavba roku 2012 za náročné technické a konstrukční provedení rekonstrukce administrativní budovy, která se nacházela ve špatném stavu. Kancelářský komplex v soutěži zvítězil společně s rekonstruovaným klášterem, zásobníkem na pohonné hmoty, novostavbou hotelu a rekonstrukcí a dostavbou hvězdárny.

Stavba roku 2012S výhledem na Brno

V nominacích soutěže Stavba roku 2012 najdete také druhou nejvyšší budovu v Brně. Jde o osmdesát pět metrů vysokou Spielberk Tower B, která je součástí moderního business centra v jádru města. Administrativní věž nabízí komfort kanceláří a konferenčních místností. Architekti v tomto případě mysleli i na okolí budovy a zasadili ji do příjemného prostředí zeleného parku s menšími vodními plochami a místem k odpočinku. O své brněnské prvenství Tower B přišla v roce 2013, kdy byla otevřena budova AZ Tower. Ta je nyní se svými sto jedenácti metry nejvyšší stavbou v ČR.

Stavba roku 2012Důraz na vzhled i prostředí

Hlavní motivací autorů administrativní budovy Main Point Karlin bylo vytvořit unikátní architekturu, která bude zodpovědná k životnímu prostředí. Stavba se může pochlubit výraznou fasádou, která připomíná některé zahraniční realizace. V rámci návrhu celého konceptu projektanti dbali také na vysokou efektivitu a pohodlí vnitřních prostor, které budou díky své rozloze obývat stovky lidí. Main Pint Karlin v tomto roce jako první český projet získal cenu Leed Platinum pro udržitelné budovy.

Stavbar oku 2012Architektura pro televizi

I to bylo jedno ze zadání jedné z nominovaných staveb. Rekonstrukce a dostavba železobetonové budovy z 80. let oživila interiéry i vnější plášť objektu. Uvnitř se nyní nachází kanceláře, konferenční místnosti, restaurace, odborná pracoviště a dokonce i kinosál. Celý komplex slouží jako sídlo jedné soukromé televizní stanici.

Zdroj fotografií: stavbaroku.cz

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

Top Office

Nabízíme Vám ergonomické kancelářské židle, pohodlná kancelářská křesla, elegantní kancelářský nábytek i praktické kancelářské doplňky.

Další firmy naleznete v katalogu firem