Špína v kanceláři a jak s ní efektivně bojovat

Čistíte si často své pracovní pomůcky? Jedna z nedávných studií přinesla řadu zajímavých informací o každodenním životě v kanceláři. Vypadá to tak, že pracovní stoly jsou plné špíny. K vůbec nejšpinavějším povrchům potom patří klávesnice, myš a telefonní sluchátko.  Podívejte se společně s námi do útrob počítače, na spodní stranu klávesnice nebo tlačítka na telefonu.

Pracovní stůl se jen hemží

Říká se, že v každodenním životě se s bakteriemi nejčastěji setkáváme na klikách, v hromadné dopravě a na nákupních vozících. Ten samý osud mají v kanceláři pracovní stoly, myš, klávesnice a sluchátko telefonu. Důvodem k častějšímu úklidu je fakt, že se na nich nachází 400krát více bakterií než na záchodovém prkýnku. Není se čemu divit. Vždyť s těmito předměty přicházíte do styku nejen vy, ale i vaši kolegové. Při oslabené imunitě je takové pracovní místo ideálním zdrojem nachlazení, které vede k pracovní absenci.

Rychle a účinně

Pomoc je přitom velice snadná. Stačí pravidelně ošetřovat nejrizikovější povrchy dezinfekčními ubrousky, které zničí téměř 99% bakterií. Jednoduše se tak vyhnete nachlazení, chřipkovým i žaludečním onemocněním. Dezinfekce vyčistí povrch a mezery mezi klávesami provětráte čistící hmotou Cyber Clean, která vytahá všechny drobky a nečistoty. Dále se dají použít i speciální vysavače, které vytáhnou nečistoty i zpod kláves. Máte-li problémy s psaním některých znaků, je na čase klávesnici pořádně vyčistit. Počítači se uleví a vy si ušetříte nervy při psaní. Na monitor můžete použít různé leštíc polštářky určené k tomuto účelu.

A co útroby počítače?

Myslíte si, že už máte uklizeno? Ani zdaleka. Špína existuje i přesto, že ji nevidíte. Otevřete vnitřek vašeho počítače a prohlédněte si nánosy prachu, které se tam za čas vytvořily. Vás to samozřejmě nijak neobtěžuje, ale prach je zátěží především pro chladiče počítačů. Usazené částice vytváří na součástkách přebytečné teplo, což zrovna chladičům neprospívá. Dalším důsledkem je také snížená cirkulace vzduchu a hrozí také spálení součástek zdroje. V tomto případě ale na vysavače zapomeňte. Alespoň jednou za rok nechte vnitřek počítače vyfoukat odbornou firmou.

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

JP-KONTAKT, s.r.o.

Dodáváme kancelářský, zdravotnický, dílenský, kovový a školní nábytek.

Další firmy naleznete v katalogu firem