Představujeme designové parády z milánského veletrhu nábytku 2013

Salone del Mobile, dlouho očekávaná dubnová akce s mezinárodní účastí v Miláně opět představila trendy z oblasti nábytku a designu. Celý veletrh se nesl v duchu světla a relaxace. K nejoblíbenějším návrhům designérů patřil jako vždy sedací nábytek a svítidla. Podívejte se společně s námi na vynalézavost, originalitu a lásku k experimentu prezentovaných návrhářů a značek z celého světa.

Tuareg - Miláno 2013LED technologie kolem dokola

Na první i druhý pohled klame stojací lampa Tuareg tělem. Vypadá totiž spíš jako netradičně navržený věšák. Přitom jde o kreativně zpracované světlo s LED zdroji, které můžete ovládat jednotlivě dle potřeby a otáčet s nimi o 360 stupňů. Stojací lampu navrhl pro Foscarini designér Ferruccio Laviani. Jde o skvělý bytový objekt a doplněk, kterým snadno osvítíte interiér.

Bikini Island - Miláno 2013Celý byt v jednom pokoji

Vypadá jako členitá pohovka, ale jde o chytře vymyšlený modulární systém, ve kterém najdete v podstatě vše, co během dne potřebujete. Můžete zde trávit volné chvíle, číst knihu, pozvat sem návštěvu, jíst, spát nebo relaxovat. Německý designér Werner Aisslinger navrhl modulární systém s názvem Bikini Island pro firmu Moroso jako ostrov plnící vám každé přání. V katalogu najdete řadu variací a možností k sestavení.

Spin - Miláno 2013Česká svítidla oslnila Miláno

Na prestižním veletrhu byly k vidění také produkty úspěšné české firmy Lasvit. Ta na přehlídce představila světla Spin od Lucie Koldové. Svítidla jsou vyráběná ručně z foukaného skla. Nejlépe vypadají v barevné kombinaci s několika dalšími. Pozornost si zde získala také závěsná svítidla Jar RGB od návrháře Arika Levyho. Lasvit se tak v Miláně představil skutečně v nejlepším světle.

Opte - Miláno 2013Funkcionalistická zástěna

Opte je důkazem toho, že objektem zájmu designérů se mohou stát i interiérové doplňky jako jsou paravány. Jeden takový navrhla dvojice Steffen Kaz a Catharin Lorenz pro značku Colé. V duchu umělecké školy Bauhaus vznikl paraván s několika motivy a dřevěným rámem. Vedle černé barvy si můžete zvolit i barevnou variantu.

Ascent - Miláno 2013Chytrá lampa

Stolní svítidlo Ascent představila značka Luceplan, pro kterou ho navrhl norský designér Daniel Rybakken. Jeho specialitou jsou technicky zajímavé lampy. U Ascentu tak můžete libovolně měnit intenzitu světla pomocí posunu stínítka po tyči. Promyšlenější a zároveň jednodušší koncepci byste asi hledali dlouho.

Swingrest - Miláno 2013Houpací pohovka

Německá značka Dedon letos v Miláně představila houpačku Swingrest, která je vzdušnější verzí loňské závěsné pohovky Nestrast. Autory obou těchto modelů  jsou Daniel Pouze a Fred Fretyh. Při pohledu na toto zhmotněné pohodlí by se chtěl zhoupnout opravdu každý. Co může být příjemnějšího, než se položit mezi množství polštářků a na odkládací stoleček položit kávu nebo drink.

Zdroje fotografií: foscarini.com, asisslinger.de, lasvit.com, dedon.de, lorenz-kaz.com, danielrybakken.com

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

LUCA CZ s.r.o.

Nabízíme komplexní návrhy a realizace pro kancelářské interiéry.

Další firmy naleznete v katalogu firem