Nenechte si v kanceláři prášit. Škodí to zdraví i image

Utírání prachu je celkem vzato nezáživná činnost, kterou vykonáváme z povinnosti k prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme. V případě, že jde o prostor se zvýšenou prašností nebo se v něm navíc pohybuje člověk s alergií či astmatem, stává se z úklidu téměř denní rutina. Máme pro vás ale několik tipů, jak se prášení efektivně zbavit nebo mu rovnou zabránit. Roztoči a nápadné stopy v prašném potahu už nebudou mít šanci.

Původ prachu

Zda je okolí vaší kanceláře, pracovny či domácího pracoviště výrazně prašné, zjistíte jednoduše podle čistoty oken. V případě místností s výhledem do rušné ulice s hustou dopravou, se okna špiní téměř okamžitě a na parapetu je výrazný poprašek. Právě při větrání se tyto nečistoty dostávají do interiéru, kde se s průvanem přenáší z místa na místo. Zdálo by se, že v takovém případě fungují záclony a závěsy jako filtr. Je pravda, že textilie prach zachycují, ale zároveň ho dlouhou dobu zadržují a při každé manipulaci s nimi se nečistoty uvolňují zpět do místnosti.

Nedejte mu šanci

Zbytečnému prášení se dá předejít i tak, že utěsníte škvíry kolem dveří a oken, kterými prach díky průvanu víří po kanceláři či bytě. Praktickou pomůckou je v takovém případě samolepicí těsnící páska, kterou nalepte na stranu přiléhající k okennímu rámu nebo prahu dveří. Vyhnete-li se zbytečnému prášení do místnosti a přenášení prachových částic z místa na místo, zjistíte, že prach stačí utírat už jen čas od času.

Předcházejte příčinám

Když už se přeci jen do interiéru prach dostane, čemuž zcela předejít nelze, začne se postupně usazovat pravděpodobně v koberci. Proto je lepší vybavit kanceláře hladkými omyvatelnými povrchy, které jsou z tohoto hlediska nejpraktičtější. V místnostech, kde by měly koberce být (konferenční místnost), je pak při úklidu potřeba využívat vysavač s kvalitním filtrem. Často se mluví o výhodách vodního filtru, ale ještě lepší je kombinovaný – tzv. hepa filtr. Tento typ filtru pracuje s minimální účinností kolem 99,97%.

Na prach s technikou

Pokud chcete prospět prostředí ve vašem okolí i sami sobě, pořiďte si čističku vzduchu nebo ionizátor. Čistička sama o sobě jen přefiltruje vzduch v místnosti a zachytí nežádoucí prachové částice. Ionizátor na rozdíl od toho dokáže tvořit záporně nabité částice a tím brání víření prachu v místnosti. Vzduch srovnatelných kvalit byste našli kdekoli v přírodě (typickým příkladem jsou hory). Dalo by se říct, že ionizátor vzduch tzv. ozdraví, což napomáhá především imunitě.

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

COMVEST, s.r.o.

Specialista na manažerský nábytek.

Další firmy naleznete v katalogu firem